• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Organizujemy szkolenia spadochronowe dla uczniów.      Stypendia PKP PLK.     Stypendia PKP Cargo Tabor.     Umowa z PKP Cargo.      Umowa z PKP Intercity.     Umowa z Lotniskiem Katowice Airport.     Współpraca z WKU w Będzinie.     Współpraca z Powiatową Komendą Policji.     Współpraca z Zakładem Karnym w Ciągowicach.     Współpraca z Powiatową Komendą Straży Pożarnej.

 

Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach

   
   


 

Europa z naszej ulicy -  2022.

Dzień Kolejarza 2022


Rok 2022 został przez Komisję Europejską ogłoszony Rokiem Młodzieży, dlatego też już po raz piąty zapraszamy młodzież ze szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie w ramach projektu Europa z naszej ulicy, w którym nagrodą jest wyjazd do Brukseli i spotkanie z europosłami. Organizatorem konkursu jest Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży. Nabór projektów trwa do 27 stycznia 2023.
 Celem konkursu jest zaktywizowanie młodzieży do uczestnictwa w życiu społecznym, poprzez zapoznanie się ze wspólnym dziedzictwem kulturalnym, historycznym oraz intelektualnym Europy. Chcemy budować wśród młodych osób poczucie wspólnoty, integracji, zaufania i przede wszystkim pokazać, że wspólne działania służą rozwojowi oraz wzajemnemu bezpieczeństwu w budowaniu lepszej przyszłości – mówi Sławomir Piwowarczyk, koordynator konkursu.

WIĘCEJ INFORMACJI --->>>

 

DZIEŃ DRESA 2022.

Dzień Kolejarza 2022

 

W dniu 30 listopada młodzież Gostka obchodziła Dzień Dresa połączony z wróżbami andrzejkowymi, wszystkie wróżby były pozytywne i głęboko wierzymy w to, że wszystkie każdemu się spełnią.Życzymy szczęścia i tylko pozytywnych wibracji, a poniżej zdań kilka na temat jakże wspaniałego stroju jakim jest dres.

Zapraszamy do galerii zdjęć.


HISTORIA MODY – DRES --->>>


 

DZIEŃ KOLEJARZA 2022.

Dzień Kolejarza 2022

 

W dniu 25.11.2022r., w naszej szkole z okazji Dnia Kolejarza uczniowie klas o kierunkach kolejowych  byli w kolejarskich czapkach. 24 listopada odbyło się także spotkanie w sali 103 z pracownikami kolei - podczas których opowiedzieli o swojej pracy i odpowiadali na pytania. Był instruktor maszynista, maszynista związkowiec,  bardzo fachowo przedstawili procedurę jak stać się jednym z nich. Konkurs zdjęć o tematyce kolejowej, tablica pokazująca i informująca o aspektach tego święta, ciasta także kolejowe, atmosfera ... Przez szkołę przejechał pociąg prowadzony przez Panią Dyrektor oraz odprawiony przez dyżurną ruchu Panią Marię Domagałę. Zapraszamy do galerii zdjęć.


 

Spotkanie on-line z Akademią Sztuki Wojennej.

Materiały - angielski

W dniu 15 listopada 2022 społeczność uczniowska z 3 klas mundurowych uczestniczyła w spotkaniu online organizowanym przez Akademię Sztuki Wojennej. Temat tego spotkania to: ,,Organizacja i funkcjonowanie CBA jako służby specjalnej''. Wykład przeprowadzili przedstawiciele Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W czasie tego spotkania młodzież miała możliwość dowiedzieć się jak rozpoznawać, zapobiegać i wykrywać przestępstwa, które godzą w interesy ekonomiczne państwa i w jaki sposób zwalczane są takie działania.

Fotorelacja --->>>

 

 Dzień Kolejarza - 2022.

  25 listopada 2022 - Dzień Kolejarza lub Święto Kolejarza - polskie święto obchodzone corocznie przez kolejarzy i pracowników kolei 25 listopada (od 1981) w dniu wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy. Męczennica chrześcijańska, jedna z Czternastu Świętych Wspomożycieli.
Data i miejsce urodzenia ok. 282 - Aleksandria.  Data i miejsce śmierci ok. 300 - Aleksandria.   Czczona przez Kościół katolicki i Cerkiew prawosławną. 
Wspomnienie 25 listopada.
Atrybuty: koło do łamania kości, anioł, Dziecię Jezus, filozofowie, gałązka palmowa, korona, krzyż, księga, miecz, piorun.
Patronka zakonu katarzynek, Nowego Targu, uniwersytetów, wielu zawodów, uczniów, nauczycieli, polskich kolejarzy.
25 listopada 2022 (piątek) - uczniowie z klas w zawodach technik transportu kolejowego i technik elektroenergetyk transportu szynowego w tym dniu mogą przyjść do szkoły w czapkach kolejowych (wypożyczonych lub zrobionych) lub innych elementach stroju kolejarza - żeby uczcić to święto. Mile widziane także akcesoria kolejowe - chorągiewka sygnałowa, trąbka sygnałowa, gwizdek służbowy itp., ale prosimy aby nie przynosić zestawów kołowych czy wagonów  albo lokomotyw . Przy tej okazji trwa konkurs fotograficzny o tematyce kolejowej.

Łączy nas KOLEJ!

Więcej informacji --->>>

Raport PKP za 2020 rok (strona 73 -zatrudnienie) >>>

 Maszyniści >>>

 

 

DZIEŃ FILOZOFII - 17 LISTOPADA 2022 !

Gostek w Europie

 

Dzień 17 listopada to DZIEŃ FILOZOFII.

Jak żyć? Jak postępować? Jaki jest sens życia? Po co żyjemy i dlaczego? Co jest w życiu najważniejsze? Jaką obrać filozofię życia? A może wzorować się na filozofii kota? Te i inne pytania zadawać sobie warto, żeby lepiej żyć.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii zdjęć.

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - 11 LISTOPADA 2022 !

Gostek w Europie

 

Dnia 10 listopada 2022 o godzinie 11:11 roku odbyło się wspólne śpiewanie  hymnu państwowego i akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości - święto wszystkich Polaków.

Uczniowie i nauczyciele uczcili Ten Dzień wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Akademia to przypomnienie rysu historycznego odzyskania niepodległości przez Polskę, piosenki i wiersze w wykonaniu naszych uczniów, odtworzone utwory budujące poczucie wspólnoty i patriotyzm. Poczet sztandarowy, flaga Polski, hymn to niezbędne elementy nadające odpowiednią rangę dla tak ważnego święta. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii zdjęć.

 

Halloween 2022 w naszej szkole.

Materiały - angielski

W dniu 28 października- piątek świętowaliśmy Dzień Dyni, z tej okazji każdy, kto miał życzenie mógł być na chwilę Super Gigantyczną Dynią przynajmniej na zdjęciu, oraz wziąć udział w warsztatach tworzenia koszulek halloweenowych:                        .

Fotorelacja --->>>

 

Język angielski.

Materiały - angielski

Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego pragnie zaprosić uczniów szkół średnich do udziału w kursach języka angielskiego! W naszej ofercie znaleźć można szereg pozycji, idealnych pod kątem przygotowania do egzaminu maturalnego lub poszerzenia wiedzy w wybranych obszarach tematycznych.Aktualnie prowadzimy zapisy na:
MATURA 2023: Use of English
MATURA 2023: Write it Right
MATURA 2023: Reading and the English-Speaking World
MATURA 2023: Listening and the English-Speaking World
MATURA 2023: English Through Translation
MATURA 2023: Native Conversations with Writing
MATURA 2023: Discovering Grammar
Word formation
Public Speaking
Speaking practice and differences between British and American English

Wszystkie kursy są całkowicie DARMOWE! Zajęcia prowadzone są zdalnie przez kadrę akademicką Wydziału Neofilologii UW. Od uczestników wymagany jest jedynie dostęp do komputera i Internetu Każdy kurs zwieńczony zostaje uzyskaniem imiennego certyfikatu!Zapraszamy uczestników indywidualnych oraz grupy z całej Polski. Istnieje możliwość zorganizowania kursów stacjonarnych na UW (prosimy o kontakt). Więcej informacji oraz formularze rejestracyjne:

https://tiny.pl/9zqv4

Pytania prosimy kierować na:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Zachęcamy do zapisów!
Liczba miejsc ograniczona!

 

 


Strona 1 z 53