• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Spotkanie on-line z Akademią Sztuki Wojennej.

Materiały - angielski

W dniu 15 listopada 2022 społeczność uczniowska z 3 klas mundurowych uczestniczyła w spotkaniu online organizowanym przez Akademię Sztuki Wojennej. Temat tego spotkania to: ,,Organizacja i funkcjonowanie CBA jako służby specjalnej''. Wykład przeprowadzili przedstawiciele Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W czasie tego spotkania młodzież miała możliwość dowiedzieć się jak rozpoznawać, zapobiegać i wykrywać przestępstwa, które godzą w interesy ekonomiczne państwa i w jaki sposób zwalczane są takie działania.

Fotorelacja --->>>

 

 Dzień Kolejarza - 2022.

  25 listopada 2022 - Dzień Kolejarza lub Święto Kolejarza - polskie święto obchodzone corocznie przez kolejarzy i pracowników kolei 25 listopada (od 1981) w dniu wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy. Męczennica chrześcijańska, jedna z Czternastu Świętych Wspomożycieli.
Data i miejsce urodzenia ok. 282 - Aleksandria.  Data i miejsce śmierci ok. 300 - Aleksandria.   Czczona przez Kościół katolicki i Cerkiew prawosławną. 
Wspomnienie 25 listopada.
Atrybuty: koło do łamania kości, anioł, Dziecię Jezus, filozofowie, gałązka palmowa, korona, krzyż, księga, miecz, piorun.
Patronka zakonu katarzynek, Nowego Targu, uniwersytetów, wielu zawodów, uczniów, nauczycieli, polskich kolejarzy.
25 listopada 2022 (piątek) - uczniowie z klas w zawodach technik transportu kolejowego i technik elektroenergetyk transportu szynowego w tym dniu mogą przyjść do szkoły w czapkach kolejowych (wypożyczonych lub zrobionych) lub innych elementach stroju kolejarza - żeby uczcić to święto. Mile widziane także akcesoria kolejowe - chorągiewka sygnałowa, trąbka sygnałowa, gwizdek służbowy itp., ale prosimy aby nie przynosić zestawów kołowych czy wagonów  albo lokomotyw . Przy tej okazji trwa konkurs fotograficzny o tematyce kolejowej.

Łączy nas KOLEJ!

Więcej informacji --->>>

Raport PKP za 2020 rok (strona 73 -zatrudnienie) >>>

 Maszyniści >>>

 

 

DZIEŃ FILOZOFII - 17 LISTOPADA 2022 !

Gostek w Europie

 

Dzień 17 listopada to DZIEŃ FILOZOFII.

Jak żyć? Jak postępować? Jaki jest sens życia? Po co żyjemy i dlaczego? Co jest w życiu najważniejsze? Jaką obrać filozofię życia? A może wzorować się na filozofii kota? Te i inne pytania zadawać sobie warto, żeby lepiej żyć.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii zdjęć.

 

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - 11 LISTOPADA 2022 !

Gostek w Europie

 

Dnia 10 listopada 2022 o godzinie 11:11 roku odbyło się wspólne śpiewanie  hymnu państwowego i akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości.

Narodowe Święto Niepodległości - święto wszystkich Polaków.

Uczniowie i nauczyciele uczcili Ten Dzień wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Akademia to przypomnienie rysu historycznego odzyskania niepodległości przez Polskę, piosenki i wiersze w wykonaniu naszych uczniów, odtworzone utwory budujące poczucie wspólnoty i patriotyzm. Poczet sztandarowy, flaga Polski, hymn to niezbędne elementy nadające odpowiednią rangę dla tak ważnego święta. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w galerii zdjęć.

 

Halloween 2022 w naszej szkole.

Materiały - angielski

W dniu 28 października- piątek świętowaliśmy Dzień Dyni, z tej okazji każdy, kto miał życzenie mógł być na chwilę Super Gigantyczną Dynią przynajmniej na zdjęciu, oraz wziąć udział w warsztatach tworzenia koszulek halloweenowych:                        .

Fotorelacja --->>>

 

Język angielski.

Materiały - angielski

Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego pragnie zaprosić uczniów szkół średnich do udziału w kursach języka angielskiego! W naszej ofercie znaleźć można szereg pozycji, idealnych pod kątem przygotowania do egzaminu maturalnego lub poszerzenia wiedzy w wybranych obszarach tematycznych.Aktualnie prowadzimy zapisy na:
MATURA 2023: Use of English
MATURA 2023: Write it Right
MATURA 2023: Reading and the English-Speaking World
MATURA 2023: Listening and the English-Speaking World
MATURA 2023: English Through Translation
MATURA 2023: Native Conversations with Writing
MATURA 2023: Discovering Grammar
Word formation
Public Speaking
Speaking practice and differences between British and American English

Wszystkie kursy są całkowicie DARMOWE! Zajęcia prowadzone są zdalnie przez kadrę akademicką Wydziału Neofilologii UW. Od uczestników wymagany jest jedynie dostęp do komputera i Internetu Każdy kurs zwieńczony zostaje uzyskaniem imiennego certyfikatu!Zapraszamy uczestników indywidualnych oraz grupy z całej Polski. Istnieje możliwość zorganizowania kursów stacjonarnych na UW (prosimy o kontakt). Więcej informacji oraz formularze rejestracyjne:

https://tiny.pl/9zqv4

Pytania prosimy kierować na:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
Zachęcamy do zapisów!
Liczba miejsc ograniczona!

 

 

Materiały z języka angielskiego.

Materiały - angielski

Materiały z języka angielskiego na grupie do wykorzystania i rozwoju kompetencji językowych:                        .

Materiały --->>>

 

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH - PRZYSIĘGA KLAS MUNDUROWYCH - 13 PAŹDZIERNIKA 2022 !

Gostek w Europie

 

Dnia 13 października 2022 roku skupiły się dobrą energią miłe uroczystości szkolne:

Dzień Edukacji Narodowej - święto wszystkich pracowników edukacji oraz przede wszystkim Uczniów.

Ślubowanie klas pierwszych.

 Przysięga klas mundurowych.

Za nami intensywny dzień, pełen wrażeń i emocji pod kierunkiem Pani Dyrektor Katarzyny Rusek-Szczygieł. Dopełnieniem była akademia w Miejskim Domu Kultury w Łazach na której byli zaproszeni goście - Paweł Sokół wicestarosta powiatu zawierciańskiego, przedstawiciel organu prowadzącego szkołę, Maciej Kaczyński - burmistrz miasta i gminy Łazy, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach i radny powiatu zawierciańskiego - Grzegorz Piłka, przedstawiciele Komendy powiatowej Policji w Zawierciu, Straży Pożarnej, Zakładu Karnego. Oczywiście byli uczniowie i rodzice. A kilka zdjęć zamieszczamy w fotorelacji ... 

 

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH.

Gostek w Europie

 

W dniu 27 września 2022 roku w naszej szkole odbył się Dzień Języków Obcych. Uczniowie przygotowali wiele wspaniałych plakatów o Królowej Wielkiej Brytanii- Elżbiecie II. Oddając tym samym hołd wspaniałej osobie. Podczas obchodów Dnia Języków Obcych uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę z zakresu Znajomości Realiów Krajów Niemieckojęzycznych. Młodzież rywalizowała ze sobą w 2 osobowych zespołach. Niektóre pytania wywołały uśmiech na twarzach uczestników…
I tak oto wyłoniono zwycięzców:
1 miejsce: Pniak Julia i Tobiasz Kowalski-klasa 1D
2 miejsce: Pańczyk Amelia i Sikora Nikola- klasa 1A
3 miejsce: Mikoda Kasjan, Wdowik Oliwier-klasa 4CKP
Chętni uczniowie wzięli udział w konkursie ‘RunningDictation.’Celem konkursu było jak najszybsze i najdokładniejsze zapamiętanie i zapisanie tekstu w języku angielskim. Nie było to łatwe zadanie, gdyż uczniowie musieli zmierzyć się z trudnym dyktandem, które wymagało wiedzy jak i sprawności fizycznej- jednak uczestnikom konkursu dało wiele satysfakcji! Po zakończeniu zmagań z pewnością wszystkie szare komórki uczestników były obudzone, ale także dotlenione.
Serdecznie gratulujemy wszystkim Uczestnikom wspaniałych umiejętności! Nauczyciele Języków Obcych.

 

Erasmus +  - WŁOCHY 2022 - WRZESIEŃ - PAŹDZIERNIK !

Gostek w Europie

 

Kilka słów od uczestników programu ERASMUS - WŁOCHY.

Za nami intensywny dzień, pełen wrażeń i emocji. Szkolenie, poznanie harmonogramu praktyk , wizyta u włoskich pracodawców, szybki obiad i zwiedzanie Martiny. Piękna pogoda, błękitne niebo, szczęśliwi i uśmiechnięci My :) Pozdrawiamy !!!. 

 

 JĘZYKOWE INFO.

 


Amerykański Klub Filmowy --->>>

Po wakacjach spotykamy się 30 września o godz. 18:00.


American Corner Katowice --->>>

 

W jednym z wywiadów David French, tłumacz książek Sapkowskiego, powiedział: „[..] aby zostać tłumaczem literatury, trzeba bardzo dobrze pisać w swoim własnym języku.                                

 

Conversatin Cafe with Rian --->>>

 

Spotkania konwersacyjne przy kawie prowadzone przez native speakera. Obecnie prowadzone są online.  Rozmawiamy na różne temat związane ze Stanami Zjednoczony między innymi wybory prezydenckie, święta, kultura, biznes, historia.

 

 EUROSKILLS POLAND - 2022 i 2023.

Zgłoś się do konkursu SkillsPoland 2022

AmberExpo Gdańsk 23-25.11.2022 r.

Zostań mistrzem Polski w swoim fachu

  • 2 edycja największego branżowego konkursu dla młodych fachowców w Polsce
  • Już dziś zgłoś się i zacznij swoją przygodę z WorldSkills Poland
  • Wybierz 1 spośród 22 konkurencji
  • Postaw na swoje umiejętności i na siebie

Czekamy na Ciebie!

WorldSkills Poland to inicjatywa zachęcająca młodych ludzi do podnoszenia swoich umiejętności zawodowych poprzez prestiżowe, międzynarodowe konkursy WorldSkills i EuroSkills. EuroSkills i WorldSkills to konkursy, w których rywalizuje 31 państw z Europy i aż 85 państw w edycji globalnej, czyli WorldSkills. Towarzyszą im rozmaite prezentacje, pokazy, wystawy, konferencje i seminaria branżowe. Konkursy mają zachęcić młodych ludzi do podnoszenia jakości swoich umiejętności zawodowych w ścisłej współpracy z pracodawcami, a także promować najnowsze rozwiązania w kształceniu i szkoleniu zawodowym.

Więcej informacji na stronie konkursu SkillsPoland 2022:

https://worldskillspoland.org.pl/wydarzenia/skillspoland-2022/

Strona internetowa inicjatywy:

https://worldskillspoland.org.pl/

Czym jest EuroSkills? EuroSkills to największe w Europie zawody młodych profesjonalistów. W ponad 50 konkurencjach udział biorą zawodnicy z 31 krajów. Konkurs jest skupiony wokół 6 obszarów zawodowych: technologia informatyczna i komunikacyjna, produkcja i inżynieria, technologia budownictwa, transport i logistyka, usługi społeczne i osobiste, sztuka i moda. W przyszłym roku, po raz pierwszy mistrzostwa Europy odbędą się w Polsce w 2023 r. – miejscem spotkania będzie Gdańsk. Więcej informacji:

Plakat --->>>

REKRUTACJA --->>>

 

 REKRUTACJA NA UCZELNIĘ  - WYŻSZA SZKOŁA BEZPIECZEŃSTWA - APEIRON.

Apeiron

PREZENTUJEMY PLAKAT PROMOCYJNY WYŻSZEJ UCZELNI   - WYŻSZEJ SZKOŁY BEZPIECZEŃSTWA PUBLICZNEGO I INDYWIDUALNEGO:


LINK --->>> Film promocyjny 

  oraz nowy kierunek: PSYCHOLOGIA --->>> 

 


Strona 10 z 61