• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 WCR Będzin 2024 I.

Integracja 2023

Dzisiaj żołnierz #WCRBędzin przeprowadził prelekcję nt. ochotniczych form służby wojskowej oraz zbliżającej się #kwalifikacjawojskowa2024 wśród uczniów Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach
#DZSW #DobrowolnaZSW #AR #AktywnaRezerwa #TSW #TerytorialnaSW #ZSW #ZawodowaSW #LegiaAkademicka #LA
#PoznajSwojegoRekrutera

Zapraszamy do fotorelacji.
 

 Ratownictwo lodowe 2024.

Integracja 2023

Po raz kolejny młodzież z naszej szkoły miala okazje uczestniczyć w "Szkoleniu z zakresu Ratownictwa Lodowego". Ratownik WOPR (Stanislaw Góźdź) wraz ze strażakami PSP i OSP demonstrowali jak w praktyce poradzić sobie i komuś kiedy załamie się pod nami lód. Oczywiście na medal zasługują również nasi dzielni "morsowicze".

Zapraszamy do fotorelacji.
 

 Szkoła dostępna dla wszystkich 2024.

Integracja 2023

Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Szkoła dostępna dla wszystkich" realizowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Głównym celem projektu jest podniesie kompetencji nauczycieli specjalistów w zakresie udzielania adekwatnego do potrzeb wsparcia dla wszystkich grup odbiorców (dzieci/uczniów, rodziców, nauczycieli), aby w konsekwencji zapewnić poczucie wspólnoty wśród uczniów, dbać o budowanie przyjaznego klimatu w klasie/szkole w ramach ochrony zdrowia psychicznego uczniów. Już otrzymaliśmy pomoce dydaktyczne od UNICEF, aby urozmaicać funkcjonowanie naszej szkoły.

Zapraszamy do fotorelacji.
 

 BohaterOn w Twojej Szkole.

Integracja 2023

W podziękowaniu z udział w ogólnopolskiej akcji BohaterOn w Twojej Szkole otrzymaliśmy dyplom oraz grę Cenzura, którą wykorzystujemy podczas lekcji historii utrwalając wiedzę z zakresu II wojny światowej i Powstania Warszawskiego.
#BohaterOn
#BohaterOncenzura

Dyplom--->>>

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 

 INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY - EGZAMINY ZAWODOWE 2024.

Dyrekcja Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach informuje o egzaminach zawodowych i prosi o zapoznanie się z terminami, przygotowanie się, zgłoszenie się na egzamin odpowiednio wcześniej (co najmniej 30 minut przed godziną rozpoczęcia) oraz zastosowanie się do wytycznych. 
WSZYSTKIE PRZYBORY POMOCNICZE ZAPEWNIA SOBIE ZDAJĄCY WE WŁASNYM ZAKRESIE - Z WYJATKIEM OBOWIĄZKOWO ZAPEWNIANYCH PRZEZ SZKOŁĘ.
JEŚLI W KOMUNIKACIE O DOZWOLONYCH MATERIAŁACH I PRZYBORACH POMOCNICZYCH JEST OKREŚLENIE, ŻE ZAPEWNIA JE SZKOŁA LUB ZDAJĄCY, TO  TAKŻE ZAPEWNIA JE SOBIE ZDAJĄCY.

Informacje o organizacji egzaminów zawodowych - 2024 --->>> 

Informacje o przyborach pomocniczych -  część pisemna - 2024 --->>>  

Informacje o przyborach pomocniczych - część praktyczna -  2024 --->>>  

HARMONOGRAM EGZAMINÓW ZAWODOWYCH -  2024 --->>>

 

 JASEŁKA - 2023.

Integracja 2023

Młodzież naszej szkoły pod opieką księdza Janusza Kani przygotowała szkolne jasełka. Były kolędy, Dzieciątko, stajenka, pastuszkowie, Trzej Królowie i na sali same anioły... Uczniowie, Pani Dyrektor Katarzyna Rusek-Szczygieł, Ksiądz Janusz składali wzajemne życzenia. Potem odbyły się wigilie klasowe i wszyscy poszli na Święta i w Nowy Rok...
Zapraszamy do fotorelacji.

 

 ŚWIĘTA 2023 I NOWY ROK 2024.

Niechaj Gwiazda Betlejemska co zaświeci wnet o zmroku zaprowadzi Was Drodzy Uczniowie, Rodzice, Pracownicy i Sympatycy naszej szkoły do SZCZĘŚCIA w nadchodzącym Nowym Roku!

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Pracownikom, Sympatykom naszej szkoły - zdrowia i szczęścia i spokoju i pokoju i ... ... ... (miejsce na wpisanie własnych życzeń - prosimy nie ograniczać się) na okres świąteczny i Nowy Rok.

 


 

 Niedziela z wojskiem - grudzień 2023.

Integracja 2023

Nasi uczniowie brali udział w "Niedzieli z wojskiem", imprezie przybliżającej wojsko obywatelom. Wojsko i pomoc, nasi uczniowie i pomoc innym.

Zapraszamy do fotorelacji.
 

 KRAKÓW BALICE - CENTRUM EDUKACJI LOTNICZEJ - 2023.

Integracja 2023

W dniu 14.12.2023 młodzież z klasy 2 d - technik eksploatacji portów i terminali z Zespołu Szkół imienia profesora Romana Gostkowskiego w Łazach wraz z dwiema opiekunkami uczestniczyli w wycieczce  przedmiotowej w Centrum Edukacji Lotniczej przy lotnisku Kraków Balice. Nauczycielka przedmiotów zawodowych oprowadziła uczniów po terminalu przylotów i odlotów. Uczniowie zostali zapoznani  z funkcjonowaniem lotniska, z tarasu widokowego, mogli obserwować pracę służb lotniskowych oraz starty i lądowania samolotów. W Centrum Edukacji Lotniczej młodzież uczestniczyła w zajęciach związanych z obsługą pasażera. Najlepsi uczniowie zostali wybrani w nagrodę do obsługi symulatora lotów. Ciekawym punktem wycieczki było obejrzenie wystawy z przedmiotami niedozwolonymi do przewozu, ponieważ zostały one  wciągnięte na listę gatunków grożących wyginięciem - CITES. Następnie młodzież udała się do miejsca, gdzie zaprezentowano przedmioty odebrane pasażerom przed lotem, niedozwolone do przewozu w bagażu podręcznym. W specjalnie zaprojektowanej sali, która symulowała wnętrze samolotu uczniowie wysłuchali procedur bezpieczeństwa obowiązujących na pokładzie na pokładzie, obejrzeli przezabawny film instruktażowy, który na długo zostanie w pamięci. Miło jest wracać do takich miejsc, gdzie można się wiele nauczyć - kolejna wycieczka za nami i przed nami.
Zapraszamy do fotorelacji.

 

 WOLONTARIAT - 2023.

Integracja 2023

Młodzież naszej szkoły umiliła czas podopiecznych świetlicy środowiskowej w Łazach w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu.
Zapraszamy do fotorelacji.

 

 KRĘGLE 2CB - 2023.

Integracja 2023

Mikołajkowy wypad klasy 2CB do Kręgielni - co tam się działo, co tam się stało pozytywnego - wiedzą oni sami.
Zapraszamy do fotorelacji.

 

 TRÓJBÓJ POLICYJNY - 2023.

Integracja 2023

"Trójbój Policyjny" 2023 pod patronatem Gabriela Dorsa Starosty Zawierciańskiego organizowane przez Komendę Powiatową Policji w Zawierciu oraz przy współpracy z Centrum Rozwoju Lokalnego. Czworo naszych uczniów godnie reprezentowało naszego "Gostka", byli to: Krzysztof Stolarski, Szymon Latacz, Jakub Kitala oraz Wojciech Podlasek - Rodzaj. Na trójbój składały się takie konkurencje jak:
- policyjny tor przeszkód,
- test wiedzy,
- strzelanie statyczne na strzelnicy multimedialnej.
W zawodach brało udział 9 szkół. Nasza szkoła zajęła 6 miejsce. Brawo Gostek!

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 MIKOŁAJKI - 2023.

Integracja 2023

W naszej szkole Mikołajki odbywały się 5 grudnia. Mikołaj odwiedził wszystkie klasy i wszystkich uczniów, którzy byli grzeczni. Klasy, które zorganizowały świąteczną paczkę zasłużyły na Mikołajkową zabawę. Nauczyciele nie dostali ani jednej rózgi...
Zapraszamy do fotorelacji.(dodane zdjęcia klas)

 


Strona 2 z 63