• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

   Konkurs piosenki w języku angielskim.

W dniu 1 grudnia 2014 nasi uczniowie z kl I A Iwona Orman, Milena Girek, Filip Szlęk oraz Marta Zych z kl II A brali udział w konkursie piosenki w języku angielskim. Konkurs ten  odbywał się w Zespole Szkół im. J. Bema w Zawierciu uczestniczyły w nim  szkoły średnie z powiaty zawierciańskiego. Reprezentanci "Gostka" godnie reprezentowali Naszą Szkołę.

Danuta Malicka 

 

   Światowe Dni Przedsiębiorczości.

W ramach Światowych Dni Przedsiębiorczości uczniowie naszej szkoły brali udział w kilkutygodniowych warsztatach prowadzonych przez Panią Martę Grzesicę. Projekt był realizowany w ramach ogólnopolskiego programu edukacji finansowej realizowanego przez Fundację Wspomagania Wsi (FWW), a finansowanego przez Narodowy Bank Polski. Beneficjenci otrzymali materiały szkoleniowe opracowane przez FWW. Młodzież na spotkaniach edukacyjnych wypracowała 4 gotowe biznesplany na dowolną, wymyśloną przez siebie, działalność gospodarczą. Zajęcia trwały 16 godzin, a sam projekt był realizowany w dniach: 26-27.11.2014 oraz 03-04.12.2014.

 

   Stypendium Prezesa Rady Ministrów.

98 uczniów z całej Polski odebrało dzisiaj stypendia Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2013/2014. Nasza szkoła może się pochwalić dwoma stypendystkami. Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymały: Karolina Piętak oraz Klaudia Szymocha. Serdecznie gratulujemy !

Czytaj więcej >>>
 

   Mikołaj 2014 w szkole i w szpitalu.

Mikołaj w szkole!!!

W piątek odwiedził nas Mikołaj i rozdawał nam prezenty!!! Doprawdy wielka niespodzianka! Wszedł do klasy, każdego z nas obdarował pysznym wafelkiem… Na chwilę wróciliśmy do naszego dzieciństwa, gdy Mikołaj poprzez ręce naszych rodziców ;) przekazywał dla nas prezenty.

Domyślamy się, że ten szkolny Mikołaj to również sprawka rodziców z Rady Rodziców, którzy sfinansowali słodkości, a Samorząd Uczniowski stworzył dla nas miłe przedstawienie – bo naprawdę widok kilku Mikołajów na szkolnym korytarzu w otoczeniu gromady Śnieżynek to bardzo radosny obraz...

Bardzo! I za to DZIĘKUJEMY!!!

Niemniej chcemy częściej!!!

Uczniowie Gostka.

Czytaj więcej >>>
 

   Bombardier.

Uprzejmie informuję, że nasza szkoła zawarła porozumienie z firmą Bombardier Transportation.

Dzięki tej współpracy nasi uczniowie z klas technikum będą mogli odbywać w tej firmie praktyki zawodowe.                                                                       

Czytaj więcej >>>
 

   Wycieczka szkoleniowa na lotnisko KATOWICE.

Uczniowie klasy 3C i słuchacze szkoły policealnej jadą na wycieczkę szkoleniową przygotowującą do egzaminu zawodowego w zakresie kwalifikacji A 33 - Obsługa podróżnych w portach i terminalach.

Zbiórka 8:20, wyjazd 8:30 spod szkoły w dniu 10 grudnia 2014 (środa)

 

   Kiermasz Andrzejkowy.

W przeddzień tradycyjnych Andrzejek Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole KIERMASZ ANDRZEJKOWY. Sprzedawaliśmy ciasta upieczone przez nasze mamy, serwowaliśmy kawę. Były nawet ciasteczka z wróżbą, które własnoręcznie wykonała i upiekła Patrycja Ładoń!

Czytaj więcej >>>
 

   Konkurs historyczny.


 

Zapraszamy
do udziału w konkursie historycznym „ Historia i Życie”. Temat konkursu brzmi :    „ Czas pokoju i radości w historii mojej rodziny i jej otoczenia.Forma konkursu to praca pisemna.

Chętni uczniowie mogą się zgłaszać do p. Renaty Chmielewskiej .
Zgłoszenia do końca grudnia. 

 

   Olimpiada LOGISTYCZNA.

 
 

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że ruszyliśmy z kolejną edycją Olimpiady Logistycznej, która organizowana jest przez Międzynarodową Wyższą Szkołę Logistyki i Transportu we Wrocławiu. W związku z naszą współpracą zwracamy się z prośbą o zachęcenie uczniów do udziału w konkursie:

·         Olimpiada Logistyczna: www.olimpiada.logistyczna.mwsl.eu

W załączeniu przesyłamy obowiązujący regulamin oraz plakat. Proszę o umieszczenie informacji na Państwa stronie internetowej.

W razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości prosimy o kontakt z naszą Uczelnią.

 

Pozdrawiam

mgr Joanna Szlifirska

 

Plakat olimpiady >>> 

 

   Bytowanie - listopad 2014.

Bytowanie w Gostku

W ostatni weekend uczniowie naszej szkoły z klas mundurowych uczestniczyli już po raz kolejny w bytowaniu. Tym razem bytowanie zostało zorganizowane przez organizację „Strzelec” JS 2037, z którą nasza szkoła ostatnio zawarła porozumienie o współpracy.

W czasie bytowania uczniowie mogli poczuć się jak prawdziwe służby mundurowe. W pierwszym dniu zostali podzieleni na plutony, gdzie każdy pluton miał swojego dowódcę. Następnie uczniowie uczestniczyli w szkoleniu BHP oraz wzięli udział w zielonej, czarnej i czerwonej taktyce. Ćwiczyli postawy strzeleckie, uczyli się wykonywania czynności pojedynczego żołnierza w składzie drużyny i plutonu oraz uczyli się poruszania w terenie zurbanizowanym.

Ponadto uczyli się musztry. Pełnili wartę nocną , brali udział w capstrzyku oraz w alarmie bojowym.

Zobacz konspekt zajęć >>>

 

   25 listopada - Święto Kolejarza.

Pozdrawiamy wszystkich kolejarzy i życzymy im z okazji ich święta opieki na każdym kilometrze torów ze strony patronki Świętej Katarzyny.


 

   Akcje honorowego krwiodawstwa w roku 2015.

Zapraszamy do zapoznania się z planem honorowego krwiodawstwa na rok 2015 i do czynnego udziału w realizacji tak szczytnego celu jakim jest ratowanie życia innych ludzi. Dziękujemy. Poniżej odnośnik ze szczegółowymi informacjami.

 

 

 

  

Akcje HDK PCK 2015 >>>

 

   Dzień Honorowego Dawcy Krwi PCK.

 

14 listopada br. Oddział Rejonowy PCK w Zawierciu zorganizował w Starostwie Powiatowym w Zawierciu uroczyste spotkanie dotyczące wręczenia  nagród z okazji " Dnia Honorowego Dawcy Krwi PCK". Nagrody zostały przyznane uczniom, nauczycielom i i dyrektorom szkół. Podziękowania otrzymali również uczniowie naszej szkoły oraz pani dyrektor mgr Marzena Orzoł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy oddając krew ratują życie innym.

 


Strona 41 z 45