• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA - 2023.

Dzień Kobiet

Dzień Świętego Patryka to święto z Irlandii, które obchodzi się już w wielu krajach, jest słynne na cały świat. Z tym dniem kojarzy się kolor zielony, to narodowa barwa Irlandii, która nawiązuje do krajobrazu wyspy oraz symbolizuje koniczynę przypisuje się ją według tradycji świętemu Patrykowi. O tych symbolach oraz innych młodzież z ,,Gostka" mogła dowiedzieć się na lekcjach języka angielskiego, dla chętnych przygotowano zestaw zielonej trójlistnej i czterolistnej koniczyny na szczęście, a w tle irlandzka muzyka, by chociaż w niewielkim stopniu przybliżyć młodzieży zwyczaje i tradycje panujące w krajach anglojęzycznych.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 PRZEKAZANIE DOWÓDZTWA - 2023.

Dzień Kobiet

 

Film 5 >>> 

Film 4 >>> 

 
 

W dniu 17 marca 2023 roku w naszej szkole odbyło się przekazanie dowództwa w klasach mundurowych. W tej uroczystości udział wzięli:

-Waldemar Andzel - Poseł RP - Przewodniczący Sejmowej Komisji do Spraw Służb Specjalnych

-Paweł Sokół - Wicestarosta Zawierciański

-ppłk Przemysław Smolarek - Zastępca Dyrektora Zakładu Karnego w Wojkowicach

-nadkom. Paweł Sobota - Zastępca Komendanta Powiatowej Policji w Zawierciu

-mjr Tomasz Wilk - V Pułk Chemiczny Tarnowskie Góry

-Olga Szczygieł - Naczelnik Wydziału Edukacji w Powiecie Zawierciańskim

-Katarzyna Rusek-Szczygieł - Dyrektor Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach

-uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

Dowództwo klas mundurowych przekazali starszy kadet Szymon Latacz kadetowi Krzysztofowi Stolarskiemu i starszy kadet Mikołaj Prusko kadetowi Patrykowi Owczarkowi.

Wszystko odbyło się według ceremoniału mundurowego.

Zapraszamy do fotorelacji i obejrzenia fragmentów na filmikach.

 

 SZKOLENIE LODOWE - 2023.

Dzień Kobiet

SZKOLENIE LODOWE – KLUCZE 2023 Pokazy połączone ze szkoleniem z zakresu ratownictwa lodowego Młodzież z naszej szkoły miała możliwość wziąć czynny udział w pokazach / szkoleniu z zakresu ratownictwa lodowego które odbyło się 23. 02. 2023 w Kluczach w okolicach „Zielonego Stawu”. Uczniowie mieli możliwość poznać pierwsze objawy hipotermii i w jakim czasie po wpadnięciu do lodowatej wody można wpaść w stan wychłodzenia. Co trzeba zrobić w takiej sytuacji i w jaki sposób wydostać się na powierzchnię z tafli lodowej? To wszystko pokazywały zebrane na miejscu służby mundurowe. W ćwiczeniach brali udział strażacy z jednostek OSP z gminy Klucze i PSP z Olkusza. Podziękowania należą się przede wszystkim dla Starszego Ratownika Wodnego Stanisława Góździa który w praktyce pokazywał jak wyglądają poszczególne techniki ratownictwa lodowego. Warto również zaznaczyć że najodważniejsi uczniowie z „Gostka” mieli możliwość czynnego udziału w „Morsowaniu” :) oczywiście pod czujnym okiem nauczycielek (Anny Kowalskiej i Agaty Dyczko), które nawet w lodowatej wodzie dzielnie sprawowały opiekę nad naszą młodzieżą.jonalne szkolenie jest wartościowe z różnych względów, a jak wygląda można zobaczyć na zdjęciach.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 JEDNOSTKA WOJSKOWA TARNOWSKIE GÓRY - 2023.

Dzień Kobiet

10 marca 35 uczniów z grupy wojskowej wraz z opiekunami odwiedziło, dzięki uprzejmości pana majora Tomasza Wilka, Jednostkę Wojskową w Tarnowskich Górach 5 Pułku Wojsk Chemicznych. Młodzież miała możliwość doskonalenia umiejętności strzeleckich na ,,cyklopach" , rozkładania i składania do czyszczenia broni typu Kbs wz.96 Beryl a także trenowania postaw strzeleckich oraz BLOS czyli Broń, Lufa, Otoczenie, Spust. Po ćwiczeniach uczniowie udali się do Sali Pamięci Garnizonu, by zapoznać się z historią Wojska Polskiego, a w szczególności z tą częścią, która dotyczy powstania wojsk chemicznych- pododdziałów likwidacji skażeń, pododdziałów rozpoznania i monitorowania skażeń oraz pododdziałów ratowników chemicznych. To był bardzo udany dzień, młodzieży dziękujemy za zaangażowanie i nienaganną postawę.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 DZIEŃ KOBIET 2023.

Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to święto obchodzone 8 marca, które posiada ponad 100 letnią historię, my w ,,Gostku" też świętowaliśmy, Samorząd Uczniowski przywitał tego dnia damską część personelu szkoły tulipanem oraz pięknymi życzeniami. Był też czas na chwilę odpoczynku od nauki, uczniowie wszystkich klas wzięli udział w ćwiczeniach ruchowo-relaksujących z muzyką w tle. Było super.

Zapraszamy do fotorelacji. 

 BARDZO WAŻNA INFORMACJA  - DZIEŃ KOBIET 2023.

Dzień Kobiet

Z OKAZJI DNIA KOBIET WSZYSCY MĘŻCZYŹNI "GOSTKA" ŻYCZĄ WSZYSTKIM KOBIETOM NA ŚWIECIE, A W SZCZEGÓLNOŚCI NASZYM UCZENNICOM I PANIOM:

ZDROWIA, SZCZĘŚCIA, SPEŁNIENIA MARZEŃ

ŻEBY ŻYCIE WYGLĄDAŁO JAK NAJPIĘKNIEJSZY KWIAT, ŻEBY BYŁO WYPEŁNIONE KOLORAMI JAK ŁĄKA USŁANA RÓŻNOBARWNYM KWIECIEM, JAK OBRAZ PRZYNOSZĄCY UKOJENIE I SPOKÓJ

OBCHODZENIA TEGO DNIA JAK NAJWIĘKSZĄ ILOŚĆ RAZY W SWOIM ŻYCIU.

Dzień Kobiet --->>> 

 

NOWE ZAGROŻENIA -  2023.

nowe narkotyki

 

W dniu 23.02.2023 r. uczniowie kl. 4ap,4cdg i 4ckp wzięli udział w prelekcji na temat: ,, Nowe narkotyki, nowe zagrożenia'', którą poprowadził funkcjonariusz policji K. Kluza oraz pani K. Domagała. Uczestnicy tej lekcji mieli okazję dowiedzieć się jakie nowe narkotyki pojawiły się na rynku oraz zobaczyć jak wyglądają niektóre z nich typu : Extasy, LSD, Haszysz, Kokaina, Amfetamina i Marihuana. Ponadto młodzież dowiedziała sie sporo o odpowiedzialności karnej osób pełnoletnich. Dziękujemy za pouczający wykład, który niesie przesłanie ,że nigdy dość przypominania o odpowiedzialności za swoje życie.

Kilka zdjęć - w galerii zdjęć.

 

PRELEKCJA - AGRESJA -  2023.

agresja

 

W dniu 22 lutego uczniowie klas 2a, 3al, 4ap, 2b uczestniczyli w spotkaniu z panią psycholog z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 2 w Zawierciu. Tym razem tematem prelekcji była przemoc i agresja wśród młodzieży. Uczniowie dowiedzieli się czym jest przemoc i agresja, w jaki sposób przeciwdziałać tego typu zachowaniom oraz gdzie szukać pomocy.

Kilka zdjęć - w galerii zdjęć.

 

TŁUSTY CZWARTEK -  2023.

Tłusty Czwartek

 

Tradycji i u Nas stało się zadość. Tłusty Czwartek świętowaliśmy obficie, dziękujemy Dyrekcji i Radzie Pedagogicznej za ufundowanie pysznych pączków dla całej społeczności szkolnej..

Kilka zdjęć - w galerii zdjęć.

 

WYKŁAD - LUTY 2023.

Akcja Góra Grosza

 

Nasza szkoła bierze udział w akcji Góra Grosza. Dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom za zaangażowanie przy zbiórce pieniędzy, zwłaszcza przy liczeniu.

Kilka zdjęć - w galerii zdjęć.

 

WYKŁAD - LUTY 2023.

Wykład - sąd

 

W dniu 10 lutego młodzież liceum z grupy psychologicznej uczestniczyła w wykładzie prowadzonym przez dr    z Wyższej Szkoły Prawa i Bezpieczeństwa we Wrocławiu w ramach projektu, w którym  nasza szkoła bierze udział. Temat wykładu bardzo wpasował się we właściwy czas ,ponieważ poprzedził wizytę  uczniów w sądzie okręgowym w Zawierciu. ,, Czy świadek w sądzie kłamie? Psychologia zeznań ''- to temat omawiany na tych zajęciach. Mogliśmy dowiedzieć się jak wygląda przesłuchiwanie świadka, co wpływa na zeznanie świadków oraz jakie emocje oddziałują na procesy poznawcze, a także jakie czynniki mają wpływ na proces kształtowania się zeznań. 40 osobowa grupa uczniów z zaciekawieniem wysłuchała wykładu ,który był swego rodzaju prelekcją przed praktyczną wizytą w sądzie i uczestniczeniem w rozprawie sądowej.

Kilka zdjęć - w galerii zdjęć.

 

FORMY SŁUŻBY WOJSKOWEJ - 2023.

Dzień Kolejarza 2022

 

W dniu 3 lutego 2023r. młodzież ,,Gostka'' miała przyjemność spotkać się ze starszym szeregowym Michałem Domiczem - przedstawicielem Wojskowego Centrum Rekrutacji i Legii Akademickiej w Będzinie, który przeprowadził prelekcję na temat Ochotniczych Form Służby Wojskowej. Na spotkaniu omówiono zalety wstąpienia do struktur Wojska Polskiego. Prowadzący wytłumaczył sposoby wstąpienia do wojska, jako żołnierza zawodowego oraz alternatywnego, gdyby dana osoba nie chciała stawiać się codziennie na jednostce. Rozmowa była ukierunkowana na temat opłacalności oraz możliwości łączenia pracy z pasją, jak i o dużym wachlarzu specjalizacji, które wojsko oferuje.

Kilka zdjęć - w galerii zdjęć.

 

PRELEKCJA DLA RODZICÓW - LUTY 2023.

Przemoc

 

W dniu 06.02.2023 r. odbyło się kolejne spotkanie dla rodziców i opiekunów uczniów naszej szkoły z funkcjonariuszem policji. Tym razem tematem prelekcji była przemoc w rodzinie z perspektywy ofiary i sprawcy. Prowadzący scharakteryzował pojęcie przemocy w rodzinie, przedstawił jej rodzaje oraz wskazał oddziaływania profilaktyczne w sytuacji wystąpienia przemocy w rodzinie.

Kilka zdjęć - w galerii zdjęć.

 


Strona 8 z 61