• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Projekt Erasmus+

Email Drukuj PDF


 Erasmus +  IV tydzień 2023.

Szkoła pamięta 2023

 

ERASMUS+ 4 TYDZIEŃ, FINAŁ W piątek 3 listopada zakończył się pobyt piętnastoosobowej grupy młodzieży w Martina Franca we Włoszech, w ramach projektu Erasmus+ „Gostek w Europie”. Ostatni tydzień, uczestnicy programu spędzili w pracy, oraz na poznawaniu zwyczajów i kultury regionu Puglia. 30 października w poniedziałek, grupa kolejarzy z kierunku TTK, wraz z opiekunami udała się na stację kolejową w Martina Franca, aby zapoznać się z urządzeniami sterowania ruchem kolejowym. We wtorek 31 października, nastąpiło oficjalne wręczenie certyfikatów, potwierdzających ukończenie praktyk. Wieczorem, wybraliśmy się na spacer po mieście, gdzie obserwowaliśmy przebrane dzieci, spacerujące wraz z rodzicami i zbierające cukierki. W środę 1 listopada, podtrzymując tradycję dnia Wszystkich Świętych, udaliśmy się na cmentarz komunalny w Martinie. W czwartek 2 listopada, młodzież żegnała się ze swoimi pracodawcami i przygotowywała się do podróży powrotnej. 3 listopada o świcie, wyjechaliśmy na lotnisko w Bari kończąc udany pobyt we Włoszech.

Zapraszamy do fotorelacji. Erasmus - 2023 - 3 tydzień.

Erasmus 2023

 

ERASMUS+ TYDZIEŃ TRZECI
Mija trzeci tydzień pobytu młodzieży we włoskiej miejscowości Martina France w ramach projektu ERASMUS+ ”Gostek w Europie”. Czas upływa na pracy u włoskich przedsiębiorców ale również na przyjemnościach.
27 października młodzież wzięła udział w dyskotece zorganizowanej przez biuro Cultura e Dintorni dla uczestników ERASMUS+ ze Słowacji, Estonii i Polski. Młodzież świetnie się bawiła w gronie swoich rówieśników.
28 października wybraliśmy się na wycieczkę autobusem do przepięknego, nadmorskiego miasta Monopoli. Towarzyszyła nam przecudna pogoda, która umożliwiła relaks na plaży. Czas wykorzystaliśmy również na spacer po urokliwym starym mieście i relaks w kawiarni. 29 października odbył się dzień wspólnego gotowania. Uczniowie chętnie uczestniczyli w przygotowaniu posiłku, który został zjedzony ze smakiem.

Zapraszamy do fotorelacji. Erasmus Włochy - 2023 II

Erasmus 2023

#ErasmusDays
#ErasmusDaysPoland
"Gostek w Europie"
Zespół Szkół im. profesora Romana Gostkowskiego w Łazach zaprasza na film "Dzień z życia praktykanta w Martina Franca" zrealizowany z okazji #Erasmus Days 9-14 October 2023 i obecnie trwającej mobilności w ramach projektu #Erasmus+ we Włoskiej Puglii w mieście Martina Franca. Chcemy się podzielić naszymi doświadczeniami z pierwszego tygodnia we Włoszech, na zajęciach w pracy i w czasie wolnym. Film będzie udostępniony w piątek 13 października 2023 o godzinie 17.30. Zapraszamy do wspólnego świętowania Dni Erasmusa.
#ErasmusDays
#ErasmusDaysPoland
#ErasmusDays2023

Erasmus 2023  Erasmus Włochy - 2023.

Erasmus 2023

Erasmus+ " Gostek w Europie " poznajemy Martina Franca. Praktyki zagraniczne w ramach projektu zaczynamy już jutro w zawodach technik eksploatacji portów i terminali, technik elektroenergetyk transportu szynowego, technik transportu Kolejowego....

Zapraszamy do fotorelacji. Erasmus + 2023 - wrzesień.

Dzień Kobiet

 

W naszej szkole odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów, którzy zakwalifikowali się do udziału w projekcie „Gostek w Europie” finansowanego z funduszy Unii Europejskiej w ramach programu Erasmus+. Pani Dyrektor mgr Katarzyna Rusek-Szczygieł w trakcie spotkania opowiedziała jaki jest cel stażu, omówiła poszczególne terminy i regulamin wyjazdu. Uczniowie zakwalifikowani do udziału w trzeciej mobilności programu Erasmus+, przed wyjazdem do Włoch, od września do początków października uczestniczyli również w zajęciach przygotowawczych do wyjazdu na staż. Składały się one z:
1. Zajęć językowych- prowadzone przez p. mgr Dorotę Jankiewicz i p. mgr Kingę Leks. W ramach zajęć uczniowie poznali praktyczne użycie języka z naciskiem na słownictwo dnia codziennego jak i branżowe, dla poszczególnych zawodów.
2. Przygotowanie kulturowe- prowadzone przez p. mgr Kingę Leks. Zajęcia te, miały na celu poznanie bogatej historii Włoch, kultury regionu oraz języka.
3. Przygotowania psychologiczno- pedagogiczne- prowadzone przez p. dr Ewę Sosnowską.Młodzież dowiedziała się jak poradzić sobie w nowej sytuacji, w miejscu pracy, miejscu zamieszkania, w grupie oraz jakie są metody walki ze stresem.
4. Zajęcia BHP- prowadzone przez p. mgr inż. Pawła Saczyńskiego. Uczniowie przypomnieli sobie podstawowe zasady BHP, których należy przestrzegać w podróży, podczas praktyk zawodowych, w miejscach pracy

Zapraszamy do mini fotorelacji.Ruszamy z kolejnym projektem Erasmus+


Erasmus +  - OGŁASZAMY NABÓR DO TRZECIEJ MOBILNOŚCI!

Gostek w Europie 

OGŁASZAMY NABÓR DO TRZECIEJ MOBILNOŚCI!

DNIA: 23.08.2023 roku rozpoczynamy rekrutację do trzeciego wyjazdu na 4 tygodniowe praktyki zawodowe do Włoch

Mobilność odbędzie się w terminie 9.10.2023 – 3.11.2023

w ramach projektu: „Gostek w Europie”

(2020-1-PL01-KA102-079190)

Proszę zapoznać się z Regulaminem Rekrutacji i Udziału w Projekcie, który jest dostępny w biurze projektu oraz na stronie internetowej naszej szkoły W ZAKŁADCE : PROJEKTY ERASMUS+

Termin zgłoszeń upływa 31.08.2023 roku

W razie jakichkolwiek pytań prosimy kierować się do Szkolnego Koordynatora Projektu, Pani Doroty Jankiewicz.


Erasmus +  - OGŁASZAMY NABÓR DO DRUGIEJ MOBILNOŚCI!

Gostek w Europie 

OGŁASZAMY NABÓR DO DRUGIEJ MOBILNOŚCI!

Dnia 13.06.2022 ROKU ROZPOCZYNAMY REKRUTACJĘ DO DRUGIEGO WYJAZDU NA 4 TYGODNIOWE PRAKTYKI ZAWODOWE DO WŁOCH W RAMACH PROJEKTU:

„Gostek w Europie” (2020-1-PL01-KA102-079190)

PROSZĘ ZAPOZNAĆ SIĘ Z REGULAMINEM REKRUTACJI I UDZIAŁU W PROJEKCIE, KTÓRY JEST DOSTĘPNY W BIURZE PROJEKTU ORAZ NA STRONIE INTERNETOWEJ NASZEJ SZKOŁY W ZAKŁADCE :

PROJEKTY ERASMUS+

TERMIN ZGŁOSZEŃ UPŁYWA 20.06.2022 ROKU

W RAZIE JAKICHKOLWIEK PYTAŃ PROSIMY KIEROWAĆ SIĘ DO SZKOLNEGO KOORDYNATORA PROJEKTU, PANI ANNY KOWALSKIEJ. 


 Plakat pełnowymiarowy --->>>

 


 Rozpoczynamy rekrutację do projektu

"GOSTEK W EUROPIE"

skierowanego do uczniów z naszego technikum,

łącznie 45 osób 

Projekt realizowany będzie podczas trzech  mobilności.

Wstępny termin pierwszej mobilności to: 13.09.2021r.

Miejsce stażu: Włochy

Instytucją przyjmującą jest firma Mobitaly z Włoch.

W ramach projektu zapewniamy:

  • atrakcyjne staże we włoskich przedsiębiorstwach
  • transport, ubezpieczenie
  • noclegi
  • pełne wyżywienie ,całodobową opiekę
  • atrakcyjny program spędzania czasu wolnego, w tym atrakcyjne wycieczki
  • przygotowanie językowe, kulturowe i pedagogiczne oraz szkolenie BHP przed wyjazdem

 
Formularz zgłoszeniowy można pobrać w szkole w siedzibie projektu Erasmus+. Wypełniony formularz należy złożyć do Pani Anny Kowalskiej koordynatora projektu do dnia 19.04.2021 r.
Regulamin rekrutacji dostępny jest w sekretariacie, u koordynatora projektu i na stronie internetowej szkoły.  
Zachęcamy do udziału!!! 

Udział w projekcie jest bezpłatny!

 


                                                                                                                                                                                           
                                                                                                                                                                                                                    
 

OGŁASZAMY NABÓR DO PIERWSZEJ MOBILNOŚCI

 

DNIA: 13.04.2021  roku rozpoczynamy rekrutację do pierwszego wyjazdu na 4 tygodniowe praktyki zawodowe do Włoch

w ramach projektu: Gostek w Europie

(2020-1-PL01-KA102-079190)

Proszę zapoznać się z Regulaminem Rekrutacji i Udziału w Projekcie, który jest dostępny w biurze projektu oraz na stronie internetowej naszej szkoły W ZAKŁADCE:

 

PROJEKTY ERASMUS+

 

Termin zgłoszeń upływa 19.04.2021 roku

W razie jakichkolwiek pytań prosimy kierować się do Szkolnego Koordynatora Projektu,

Pani Anny Kowalskiej.

 REGULAMIN REKRUTACJI DO PROJEKTU ERASMUS+ --->>> 

 Kolejarze otwarci na przyszłość w Europie.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację:  mgr Marzena Orzoł.


Projekt „Kolejarze otwarci na przyszłość w Europie” jest realizowany przez Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach w okresie 01.08.2018 – 31.08.2019, przy wsparciu programu Unii Europejskiej Erasmus+. Dofinansowanie wynosi 81 400,00 EUR. W ramach projektu 36 uczniów naszej szkoły z kierunków technik transportu kolejowego oraz technik elektroenergetyk transportu szynowego wyjedzie na czterotygodniowe staże do czeskich przedsiębiorstw. Celem przedsięwzięcia jest zwiększenie kompetencji zawodowych, społecznych i językowych oraz zwiększenie szansy na zatrudnienie na europejskim rynku pracy podopiecznych naszej placówki.

Czytaj więcej >>>


Gostek we Włoszech! - Parma i Reggio-Emilia już na nas czekają!

Uprzejmie informuję, iż złożony przez Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego wniosek numer: 2017-1-PL01-KA102-036917 „Technik ma pracę w Unii Europejskiej” na konkurs wniosków w ramach programu Erasmus+ Kształcenie i szkolenie zawodowe, Akcja KA1: Mobilność edukacyjna Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego w roku 2017 uzyskał pozytywną ocenę i został zatwierdzony do realizacji.

Kwota przyznanego dofinansowania będzie wynosić 149014 EUR, w ramach której zostaną sfinansowane staże zagraniczne dla 58 uczniów. Realizacja projektu będzie miała miejsce w okresie 1.12.2017 – 30.11.2019.


Praktyki i staże odbędą się w Parmie i Reggio-Emilia we Włoszech.

Dyrektor szkoły Marzena Orzoł 

 


 Erasmus+ Italia.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

 

  Gostek we Włoszech! - Parma i Reggio-Emilia już na nas czekają!
Uprzejmie informuję, iż złożony przez Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego wniosek numer: 2017-1-PL01-KA102-036917 „Technik ma pracę w Unii Europejskiej” na konkurs wniosków w ramach programu Erasmus+ Kształcenie i szkolenie zawodowe, Akcja KA1: Mobilność edukacyjna Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego w roku 2017 uzyskał pozytywną ocenę i został zatwierdzony do realizacji.
Kwota przyznanego dofinansowania będzie wynosić 149014 EUR, w ramach której zostaną sfinansowane staże zagraniczne dla 58 uczniów. Realizacja projektu będzie miała miejsce w okresie 1.12.2017 – 30.11.2019.

Praktyki i staże odbędą się w Parmie i Reggio-Emilia we Włoszech.
Dyrektor szkoły Marzena Orzoł


Erasmus+ CERTYFIKATY.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Agnieszka Pietrkiewicz.

 

W dniu dzisiejszym tj. 30.05.2017 r. odbyło się podsumowanie projektu Erasmus + „Technika łączy ludzi”, który był realizowany w okresie 01.06.2016.-31.05.2017.
Z tej okazji odbyła się uroczystość, na której wręczone zostały certyfikaty dla uczestników projektu oraz podziękowania dla pani dyrektor, pani koordynator oraz dla nauczycieli opiekujących się młodzieżą w Niemczech. Swoją obecnością zaszczycili nas goście : p. Paweł Abucki Prezes Centrum Inicjatyw Lokalnych, p. Arkadiusz Rajczyk – naczelnik Sekcji Dąbrowa Górnicza PKP PLK, p. Mariusz Pietrucha – naczelnik PKP Cargo oraz przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Zawierciu.
Celem projektu było podniesienie kompetencji takich jak wiedza, umiejętności i zdobycie doświadczenia zawodowego.

Czytaj więcej >>>

 Erasmus+.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

 

  Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach ma zaszczyt zaprosić
uczestników projektu Erasmus+, rodziców/opiekunów, Radę Pedagogiczną, Samorząd Szkolny oraz przyjaciół szkoły
na uroczystość wręczenia certyfikatów projektu Erasmus+ „Technika łączy ludzi” dla uczestników projektu, która odbędzie się 30 maja 2017r. o godz. 12.00 w siedzibie szkoły ( 42-450 Łazy ul. Fabryczna 1a).
 

Z wyrazami szacunku,
Marzena Orzoł
dyrektor szkoły


ERASMUS+ - realizacja.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Beata Fronczek.

 

Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach w okresie 01.06.2016 - 31.05.2017 realizuje projekt pt. „Technika łączy ludzi’’, finansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+, Akcja 1: Mobilność edukacyjna. Dofinansowanie, które otrzymała nasza szkoła na realizację projektu wynosi 95 671, 00 EUR.

 

Czytaj więcej >>>

Erasmus+.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Haberka.

 

W dniach 1 – 2 luty 2017 roku odbyły się pierwsze warsztaty z pedagogiem szkolnym w ramach projektu „Technika łączy ludzi”. W zajęciach udział wzięli uczniowie kierunków: Technik eksploatacji portów i terminali oraz Technik elektroenergetyk transportu szynowego. Tematyka spotkania dotyczyła integracji uczniów oraz pracy zespołowej. Jednym z zadań było wyzwanie o nazwie Marshmallow challenge.

 

Czytaj więcej >>>

Erasmus+.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

 

„Technika łączy ludzi”
Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach w okresie 01.06.2016 – 31.05.2017 realizuje projekt pn. „Technika łączy ludzi”, finansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+, Akcji 1: Mobilność edukacyjna. Dofinansowanie, które otrzymała nasza szkoła na realizację projektu wynosi 95 671,00 EUR.
W ramach projektu zostały przeprowadzone dla uczniów naszej szkoły warsztaty kulturowe przygotowujące ich do wyjazdu za granicę.

 

Czytaj więcej >>>

Erasmus +.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

 

29 listopada br. w ramach programu Erasmus+ w Zespole Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach odbyło się spotkanie informujące dla rodziców uczniów, którzy przeszli rekrutację do programu. Spotkanie w zastępstwie za koordynatora programu poprowadziła Pani Dyrektor szkoły mgr Marzena Orzoł. Pani Dyrektor na podstawie przygotowanej prezentacji zapoznała rodziców z terminem wyjazdu, celem projektu oraz zadaniami szkoły wynikającymi z projektu. Przedstawiła partnera projektu oraz bazę dydaktyczną. Poinformowała również rodziców o zasadach obowiązujących w miejscu stażu oraz zapoznała ich z bazą noclegową.

 

Czytaj więcej >>>

   Erasmus+.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr Izabela Kotuła.


 

 

Uwaga! Ruszyła rekrutacja do Erasmus+.  Uczniowie , którzy są zainteresowani wyjazdem na staż do Niemiec proszeni są o wypełnienie wymaganych dokumentów i dostarczenie ich do koordynatora projektu Pani Izabeli Kotuły lub do pedagoga szkolnego Pani Ewy Haberki. Dokumenty , które należny pobrać ze strony internetowej szkoły z zakładki Erasmus + można również złożyć u Pani Dyrektor szkoły Marzeny Orzoł.

 


Technika łączy ludzi.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Agnieszka Polilejko.

 

Przygotowania do wyjazdu na miesięczne praktyki do Niemiec trwają. 31.01.2017 w naszej szkole odbyło się spotkanie z rodzicami uczniów, którzy zakwalifikowali się do udziału w realizacji projektu pn. „Technika łączy ludzi”, finansowanego z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+.

Czytaj więcej >>>

Zrealizowany już projekt:

 

Plakat >>>

Regulamin >>>

Deklaracja uczestnictwa >>> 

Formularz zgłoszeniowy >>> 

 

 

Technika łączy ludzi”

Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach w okresie 01.06.2016 – 31.05.2017 realizuje projekt pn. „Technika łączy ludzi”, finansowany z funduszy Unii Europejskiej w ramach Programu Erasmus+, Akcji 1: Mobilność edukacyjna. Dofinansowanie, które otrzymała nasza szkoła na realizację projektu wynosi 95 671,00 EUR.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji (wiedzy, umiejętności i postaw) 40 uczniów Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach w celu poszerzenia ich możliwości rozwoju osobistego i zwiększenia szansy na zatrudnienie na europejskim rynku pracy. Uczestnicy dzięki udziałowi w działaniach projektowych zwiększą nie tylko swoje kompetencje zawodowe i interpersonalne, ale również poszerzą swoją świadomość międzykulturową. Zagraniczne praktyki umożliwią im zapoznanie się z europejskimi standardami pracy oraz nowymi osiągnięciami technologicznymi. Dodatkowo realizacja projektu umożliwi naszej szkole zwiększenie jakości kształcenia oraz podniesienie kompetencji organizacyjnych, językowych i kulturowych wśród pracowników placówki.

W stażach zagranicznych weźmie udział 40 uczniów Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego, kształcących się w II lub III klasie Technikum w zawodach: technik elektroenergetyk transportu szynowego oraz technik eksploatacji portów i terminali. Mobilność odbędzie się w Niemczech w terminie 05.03 – 01.04.2017. Organizacją pobytu zajmie się nasz partner – firma Vitalis GmbH ze Schkeuditz. Przed wyjazdem na mobilność z każdym uczniem zostanie podpisana umowa oraz porozumienie o programie zajęć. Nabyte podczas zagranicznych staży kompetencje zostaną potwierdzone przez uznawane w Europie dokumenty ECVET, Europass Mobilność oraz certyfikaty wystawione przez organizację przyjmującą oraz szkołę.

Przed wyjazdem uczniowie będą uczestniczyć w obowiązkowych zajęciach językowo- pedagogiczno- kulturowe, które pomogą im w przygotowaniu się do wyjazdu. Podczas zajęć z języka niemieckiego uczestnicy nauczą się przede wszystkim słownictwa branżowego związanego z zawodem, w którym będą odbywać staż. Zajęcia kulturowe umożliwią im poznanie obyczajów, tradycji i norm panujących w Niemczech. Uczniowie wezmą również udział w zajęciach z pedagogiem szkolnym, które będą miały na celu podniesienie ich motywacji, zintegrowanie w grupie oraz przygotowanie psychiczne do kilkutygodniowego rozstania z bliskimi.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Każdemu z uczestników zostanie zapewnione zakwaterowanie w Niemczech wraz z wyżywieniem, podróż, ubezpieczenie, kieszonkowe, wycieczki, dojazd na miejsce stażu oraz przejazdy lokalne. Zostaną one pokryte z budżetu projektu.

 

Rekrutacja do projektu odbędzie się w okresie IX – X.2016 – jej termin i zasady zostaną ogłoszone na naszej stronie internetowej oraz tablicy ogłoszeń. Wszelkich informacji na temat projektu udziela Pani Izabela Kotuła – koordynator.

 

 


2015r. - Pogram Erasmus+ „Kształcenie i szkolenie zawodowe: Mobilność osób uczących się i kadry w ramach kształcenia zawodowego”.

2016r. – Erasmus+ Akcja 1 Mobilność Kształcenie i szkolenia zawodowe.