• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Organizujemy różne szkolenia dla uczniów.      Stypendia PKP PLK.     Stypendia PKP Cargo Tabor.     Umowa z PKP Cargo.      Umowa z PKP Intercity.     Umowa z Lotniskiem Katowice Airport.     Współpraca z WKU w Będzinie.     Współpraca z Powiatową Komendą Policji.     Współpraca z Zakładem Karnym w Ciągowicach.     Współpraca z Powiatową Komendą Straży Pożarnej.

 

Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach

   
   


 

 ĆWICZENIA WOJSKOWE - 2023.

Dzień Kobiet

W dniu 20.09.2023r w naszej szkole dla uczniów klas mundurowych ppor. Michał Lubaszka z WCR Będzin przeprowadził ćwiczenia wojskowe, musztrę oraz prelekcje na temat dyscypliny. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie oraz dotychczasową współpracę.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 SPRZĄTANIE ŚWIATA - 2023.

Dzień Kobiet

„Sprzątanie Świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie działań, dzięki którym zmniejsza się nasz negatywny wpływ na środowisko.

Zapraszamy do fotorelacji.

 

EUROPEJSKI DZIEŃ MASZYNISTY KOLEJOWEGO - 16 WRZEŚNIA.

Europejski Dzień Maszynisty Kolejowego obchodzony jest 16 września. Jest to potrzebny i odpowiedzialny zawód. W Polsce jest około 17 000 maszynistów. Część z nich to nasi absolwenci. Wśród naszych obecnych uczniów na pewno są przyszli maszyniści, zwłaszcza na kierunku technik elektroenergetyk transportu szynowego oraz technik transportu kolejowego. Wszystkim życzymy powodzenia w pracy zawodowej i bezpieczeństwa. 

Informacja - Związku Zawodowego Maszynistów --->>>

Informacja na stronie nakolei --->>>

Informacja o maszynistach na stronie Urzędu Transportu Kolejowego --->>>

Informacja na stronie spółki PKP Intercity --->>>

 

 WYCIECZKA ZAWODOWA KOLEJOWA - NASTAWNIA - CZĘSTOCHOWA MIRÓW - 2023.

Dzień Kobiet

Zajęcia praktyczne na nastawni wykonawczej.
15.09.2023r uczniowie klasy III B „Technik transportu kolejowego”, ćwiczyli umiejętności obsługi urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Sprawdzali, w jakim stopniu potrafią wiedzę teoretyczną zastosować w praktyce z obsługą rzeczywistych urządzeń. Uczniowie zapoznali się z dokumentacją ruchową prowadzoną przez nastawniczego, zobaczyli działanie napędów mechanicznych.
To już kolejna grupa uczniów, którzy przygotowując się do egzaminu potwierdzającego kwalifikację zawodową mogą odwiedzać nastawnie.
Maria Domagała

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 KURS MATURA - 2024.

Dzień Kobiet


Szanowni Państwo,
mamy ogromną przyjemność zaprosić Państwa uczniów do już czwartej edycji Kursu Matura - organizowanego przez Uniwersytet SWPS z myślą o wszystkich maturzystach i maturzystkach.
Kurs Matura 2024 - to cykl bezpłatnych spotkań online, podczas których specjaliści z naszej uczelni oraz wybrani nauczyciele przedmiotowi na żywo odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące egzaminu dojrzałości, przekażą skuteczne rady i wskazówki oraz wspólnie z uczniami przejdą przez wszystkie etapy przygotowania do matury.
W tej edycji zaproszeni eksperci podpowiedzą uczestnikom kursu m.in. jak:
poradzić sobie z maturalnym stresem i zadbać o siebie w tym wymagającym czasie,
podjąć decyzję co do przyszłości i planów po maturze,
efektywnie zaplanować naukę i uczyć się skutecznie,

w tym roku nowością są dwa spotkania z nauczycielami przedmiotowymi na temat strategii przygotowania się do egzaminów przedmiotowych z języka polskiego i matematyki

Już 20 września br. (środa) zapraszamy na pierwsze spotkanie online !! Tegoroczną edycję zainauguruje spotkanie z psychologiem Stanisławem Borawskim.

Szczegółowy opis pierwszego spotkania znajdą Państwo na dedykowanej stronie: https://www.swps.pl/matura/webinar/34156-twoja-matura-twoja-przyszlosc-jak-zdecydowac-co-dalej

Zachęcamy do zapoznania się ze stroną całego projektu i przekazania Państwo uczniom zaproszenia do udziału w kursie: https://swps.pl/matura

Udział w kursie jest bezpłatny. Obowiązują zapisy poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie projektu.
Joanna Kabzińska

 

 

 INFORMACJA - NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W AKCJI "SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW".

Talenciaki

Nasza szkoła bierze udział w akcji "Szkoły Pełne Talentów".  Szkoły mogą wymieniać "Talenciaki" na supernagrody. Zachęcamy do wzięcia udziału w zdobywaniu nagród. Każdy robiąc zakupy może otrzymywać kupony i przekazywać wybranej szkole, a szkoła może zamieniać je na wybrane nagrody.

 Plakat --->>>

Strona akcji i informacje --->>>

Katalog nagród --->>>

 

 UMOWA Z POLICJĄ.

 

W dniu 31.08.2023r. zostało podpisane porozumienie pomiędzy Zespołem Szkół im. profesora Romana Gostkowskiego w Łazach reprezentowanym przez Dyrektora Szkoły mgr Katarzynę Rusek - Szczygieł, a Komendą Powiatową Policji w Zawierciu reprezentowaną przez insp. Jacka Kurdybelskiego. Porozumienie zostało zawarte na okres 4 lat dla uczniów klas mundurowych - grupa policyjna.

Zapraszamy do fotogalerii.

 

Erasmus +  - OGŁASZAMY NABÓR DO TRZECIEJ MOBILNOŚCI!

Gostek w Europie 

OGŁASZAMY NABÓR DO TRZECIEJ MOBILNOŚCI!

DNIA: 23.08.2023 roku rozpoczynamy rekrutację do trzeciego wyjazdu na 4 tygodniowe praktyki zawodowe do Włoch

Mobilność odbędzie się w terminie 9.10.2023 – 3.11.2023

w ramach projektu: „Gostek w Europie”

(2020-1-PL01-KA102-079190)

Proszę zapoznać się z Regulaminem Rekrutacji i Udziału w Projekcie, który jest dostępny w biurze projektu oraz na stronie internetowej naszej szkoły W ZAKŁADCE : PROJEKTY ERASMUS+

 

Gostek w Europie - Włochy 2023 --->>>


Termin zgłoszeń upływa 31.08.2023 roku

W razie jakichkolwiek pytań prosimy kierować się do Szkolnego Koordynatora Projektu, Pani Doroty Jankiewicz.

 

 

 INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY - ZEBRANIA Z RODZICAMI - 11.09.2023.

.......................................................................................

 


Strona 1 z 58