• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

   Rajd Dekielka.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Monika Małysa.

 

W dniach 02-03.10.2015r. uczniowie klasy IIA (Duchy Gostkowskiego) wraz z opiekunami wzięli udział w II Rajdzie Dekielka zorganizowanym po raz kolejny przez Wojskową Komendę Uzupełnień w Będzinie reprezentowaną przez kapitana Jacka Łukasika. Do rywalizacji na trasie zgłosili się uczniowie klas mundurowych z Sosnowca, Czeladzi, Pilicy i Łaz. Zmagania rozpoczęły się na dziedzińcu zamku w Ogrodzieńcu. Trasa rajdu prowadziła przez Ryczów, Smoleń a kończyła się w Liceum Ogólnokształcącym im. Królowej Elzbiety z Pilczy w Pilicy. Uczestnicy pokonali trasę o długości 18km.Organizatorzy zapewnili szereg atrakcji i konkursów: - przeciąganie liny - rwanie ciężarka 17,5 kg - BTZ Biegowy Test Zwinnościowy - na podstawie programowej Wojska Polskiego - rozkładanie karabinka - strzelanie z broni pneumatycznej - turniej musztry indywidualnej i zespołowej bez rekwizytów - turniej wiedzy ze znajomości całego szlaku i tego co się na nim znajduje

Czytaj więcej >>>
 

   Głosowanie na najlepszą szkołę mundurową.

 

Zapraszamy do głosowania na nasza szkołę w rankingu na najlepsza szkołę mundurową. Po wejściu na stronę http://sonda.hanzo.pl/sondy,251515,imTP.html  należy kliknąć numer 22. Dziękujemy za oddane na naszą szkołę głosy!

Link: Głosuj >>> 

 

   KONKURS.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr Renata Chmielewska.

W ramach edukacji regionalnej grupa psychologiczna klasy I A wraz z wychowawczynią mgr Renatą Chmielewską udała się w rejon otaczającej nas Jury Krakowsko- Częstochowskiej. W trakcie wycieczki zgromadziliśmy dokumentację fotograficzną okolicy a dwa z tych zdjęć publikujemy na stronie ogłaszając konkurs z pytaniem: W jakiej miejscowości i na jakim wzniesieniu się znajdujemy? Pierwsza osoba, która zgłosi się do p. Chmielewskiej wygrywa miejsce na naszej kolejnej wycieczce ( wygrana obwarowana jest pewnymi warunkami).

 

 Zdjęcie 1 >>>

 

 Zdjęcie 2 >>> 

 

   Smoleń.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr Eliza Wieczorek.

 

W dniu 24.09.2015r uczniowie klas Id i IVc pod opieką pań: mgr Elizy Wieczorek i mgr Marty Szatan brali udział w zajęciach terenowych w Smoleniu-Dolina Wodzącej. Zamek, jaskinie, grodziska, unikalna przyroda, wycieczka zapowiadała się całkiem atrakcyjnie. Wyruszyliśmy szlakiem Doliny Wodącej, której dnem wbrew nazwie nie płynie nawet kropla wody.  Wyprawę zaczęliśmy w Ośrodku Edukacyjno-Naukowym w Smoleniu, gdzie dostaliśmy mapę z oznakowaniem szlaków i ścieżek po Dolinie Wodącej. Pani przewodnik opowiadała o formach ochrony przyrody, charakterystycznych cechach krajobrazu jurajskiego -skalnych ostańcach, jaskiniach oraz gatunkach roślin i zwierząt występujących na tym terenie. Dotarliśmy do grupy skalnej Biśnik. U podnóża skały znajduje się najstarsze stanowisko archeologiczne w Polsce. Po wędrówce pełnej wrażeń był czas na odpoczynek i ognisko.

 


 

   Policjanci z Wielkiej Brytanii.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodające informację: nauczyciele języka angielskiego.

 

Dnia 9 września z inicjatywy pani dyrektor mgr Marzeny Orzoł, gościliśmy delegację policji z Wielkiej Brytanii, która przybyła do Zawiercia na zaproszenie Komendy Powiatowej. Przedstawiciel delegacji, inspektor Andy Sullivan z Cambridgeshire, przybliżył naszym uczniom szczegóły pracy angielskich policjantów. Dzięki aktywności naszej młodzieży – wielkie gratulacje za swobodę językową – mogliśmy poznać różnice między strukturami organizacyjnymi polskiej i angielskiej policji. Niezwykle ciekawe i toczące się w spontanicznej i przyjaznej atmosferze spotkanie zakończyło wręczenie pamiątkowych upominków.

 


 

   Sprzątanie Świata.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Eliza Wieczorek.

 

Sprzątanie Świata to coroczna akcja, w której biorą udział wszyscy, którym nie jest obojętny los i wygląd naszej przestrzeni. „WYPRAWA POPRAWA" - To hasło przewodnie tegorocznej akcji Sprzątanie Świata - Polska 2015. W ramach tegorocznej edycji kampanii chcemy zwrócić uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie. Akcji, którą od 1994 prowadzi w Polsce Fundacja Nasza Ziemia. Działania te są częścią międzynarodowego społecznego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World. Uczestniczy w nim 30 krajów i ponad 40 mln wolontariuszy.

Czytaj więcej >>>
 

   Akcja PCK.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Agnieszka Rejewska.

 

Oddając krew – darujesz życie Krwiodawca to człowiek o większej niż przeciętna wrażliwości na sprawy ludzkie, skłonny do bezinteresownego działania. . Honorowy dawca krwi to także pewna postawa życiowa, wynikająca z dużego zrozumienia dla potrzeby leczenia krwią lub ratowania życia ludzkiego przez podanie niezastąpionego leku, jakim jest krew. To altruista, stawiający sobie za cel pomaganie innym, być może również swoim bliskim, kolegom przyjaciołom – czasem, jak wykazują liczne przypadki, także sobie samemu.

Czytaj więcej >>>
 

   Ogłoszenie.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodający informację: kpt Jacek ŁUKASIK.

W tej edycji Rajdu czeka wiele niespodzianek i wiele konkurencji:                                                                                                           
- wspinanie po linie
- przeciąganie liny
- rwanie ciężarka 17,5 kg
- turniej piłki nożnej (składy mieszane)
- turniej piłki siatkowej (składy mieszane)
- BTZ Biegowy Test Zwinnościowy - na podstawie programowej Wojska Polskiego
- pierwsza pomoc przedmedyczna
- rozkładanie karabinka
- strzelanie z broni pneumatycznej
- turniej musztry indywidualnej i zespołowej bez rekwizytów
- turniej wiedzy ze znajomości całego szlaku i tego co się na nim znajduje
- będą również pytania typu niewiadomego pochodzenia

Aaa... - OBOWIĄZKOWO PRZYGOTOWAĆ:
- COŚ DO JEDZENIA - bo może nic nie być
- OBUWIE ZMIENNE - sportowe
- COŚ NA CZYM MOŻNA PRZESPAĆ NOC
- COŚ CZYM MOŻNA SIĘ PRZYKRYĆ PODCZAS SNU W NOCY
 

   Wielka Integracja.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: Wychowawczynie klas pierwszych .

 

Wielka Integracja... 07 września 2015 r. był dla uczniów klas pierwszych dniem wyjątkowym. Stres związany z zmianą szkoły , niepewność ... „czy zostanę zaakceptowany w nowym środowisku „ już minął. Nadszedł zatem czas , aby poznać szkołę i zasady w niej obowiązujące , poznać swojego wychowawcę , koleżankę , kolegę z ławki. Pierwsze trzy godziny młodzież spędziła w salach lekcyjnych. Podczas tych zajęć nauczyciele omówili - zasady BHP , wskazali drogę ewakuacyjną , poinformowali o kluczowych zapisach w dokumentach , tj. Statut , WZO , zaznajomili z harmonogramem imprez i uroczystości szkolnych, kalendarzem roku szklonego oraz procedurami obowiązującymi w szkole.

Czytaj więcej >>>
 

   Początek roku szkolnego 2014/ 2015.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr inż. Maria Domagała.

 

Rok szkolny 2015/2016 oficjalnie rozpoczęty! Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia. Uczniowie zazwyczaj z niecierpliwością czekają na pierwszy dzień w szkole, na spotkanie z koleżankami i kolegami po wakacjach. 1 września 2015 roku uczniowie w Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach rozpoczęli kolejny rok szkolny. Spotkanie ze szkołą poprzedziła uroczysta Msza Święta w Kościele Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łazach. Część oficjalna uroczystości odbyła się w budynku szkoły. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście : Pani Anna Nemś – wiceminister gospodarki - Poseł na Sejm RP, Pan Zbigniew Meres –Senator RP, Pan Konrad Knop – wicestarosta powiatu zawierciańskiego, Pan Ryszard Skowroński – mł. insp. Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu, Pan Marek Zawartka – prodziekan AWF w Katowicach, ks. Jarosław Piekarz z parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Łazach, Pani Bożena Miklas – Naczelnik Wydziału Edukacji w gminie Łazy, kpt. Jacek Łukasik z WKU w Będzinie, Pan Jerzy Stanek reprezentujący biuro senatorskie senatora Zbigniewa Meresa, Pan Jacek Panek - prezes TMZZ, Pan Paweł Abucki Prezes CIL w Zawierciu oraz Pan Henryk Mogieła z OSP Ciągowice.

Czytaj więcej >>>
 

   KWALIFIKACYJNY KURS ZAWODOWY.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski    Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

Kurs kwalifikacyjny w zawodzie technik elektroenergetyk transportu szynowego.                                                   .
 Kurs kwalifikacyjny rozpoczyna się 26 września 2015 r. w sobotę o godz. 8.45.
Serdecznie zapraszamy słuchaczy kursu.

 


 

   KRZYŻ ZWYCIĘSTWA.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Zyta Świeżawska.

1 września 2015r. w Zawierciu przy Pomniku Ofiar Hitleryzmu i Stalinizmu odbyły się uroczystości upamiętniające rozpoczęcie II wojny światowej . Po krótkiej części artystycznej nastąpiło wręczenie odznaczeń zasłużonym osobom i instytucjom. Wśród nielicznych wyróżnionych odznaczona została nasza szkoła. Kapituła Związku Kombatantów RPiBWP nadała Zespołowi Szkół im. prof. R. Gostkowskiego w Łazach „KRZYŻ ZWYCIĘSTWA” za wysiłek w dziele upowszechniania i utrwalania historii walk z niemieckim najeźdźcą o wyzwolenie ojczyzny w latach II wojny światowej .

Czytaj więcej >>>
 

   Kiermasz podręczników.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Jolanta Czaja.

Tradycją biblioteki szkolnej w Zespole Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego jest organizowanie na progu roku szkolnego kiermaszu używanych podręczników. Zapraszam zatem wszystkich uczniów do skorzystania z możliwości sprzedaży lub kupna potrzebnych podręczników.Regulamin obrotu używanymi podręcznikami w Zespole Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach: Zgodnie z ustawą z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2004 r. Nr 256, poz.2572 z późn. zm.), art. 22b szkoła podejmuje działania organizacyjne umożliwiające obrót używanymi podręcznikami na terenie placówki.

Czytaj więcej >>>
 


Strona 53 z 64