• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Wolontariat

Email Drukuj PDF

Regulamin wolontariatu


 Akcja ekologiczno-czytelnicza "Magiczne Nasiona" startuje. 

Akcja Magiczne Nasiona

 

W dniu 1 kwietnia 2022 r. (piątek) w Naszej Szkole miała miejsce inicjatywa biblioteczno-pedagogiczna "Magiczne Nasiona" - początek akcji ekologiczno-czytelniczej "Magiczne Nasiona". Uczniowie w ramach happeningu prima aprilis wspólnie z nauczycielami i pracownikami Szkoły sadzili rośliny typu nowalijki. Wielki entuzjazm udzielił się każdemu. To dopiero początek. Przez kolejne miesiące rośliny będą obserwowane i "właściciele" ich nadadzą im imiona, jak: Mądrość, Fantazja, Emocje, Ciekawość Świata... Dziękujemy za zaangażowanie uczennicom i uczniom z klas: Saszy z 1A, Wiktorii, Roksanie i Juli z 1B, Adrianowi z 2AL i Wiktorowi z 3CDG. 

Na początku roku 2022 przeprowadziliśmy akcję zbierania kluczy, które nie otworzą już żadnych drzwi… Zebrane stare klucze zostaną przekazane do najbliższego punktu serwisantów kluczowych, a pieniądze z ich złomowania zasilą konto Fundacji Akogo?


Akcja klucze


Tak było już po kilku dniach zbiórki…

 

Akcja klucze


Akcja zakończyła się… 9 kilogramami kluczy!!! Jaka to radość móc komuś pomóc!

 


 

 

22 maja 2018 roku, uczniowie klas I oraz Wolontariusze obchodzili  Międzynarodowy Dzień Pacmana- nietypowe Święto. Uczniowie spędzili miło czas na kierowaniu żółtą kuleczką, która połyka inne! Wzięli udział w turnieju Pacmana i mieli okazje poznać kultową grę komputerową z lat 80 oraz zmierzyć się z pierwszą gra zręcznościową japońskiej produkcji, która była hitem epoki komputerów Atari i Commodore. Uczniowie przenieśli się na chwilę w świat komputerów i gier swoich rodziców! 

Zdjęcie 1

Zdjęcie 2


mgr Agnieszka Szkarłat, mgr Piotr Cichy


 

Święta to cudowny i magiczny czas, to wspaniała okazja do obdarowywania innych prezentami, dobrym słowem, gestem, czułością i dobrocią. I właśnie w tej atmosferze społeczność szkolna Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach odpowiedziała na apel nauczycieli, paniom Anny Kowalskiej, Ewy Kawałek, Jolanty Czai, Agnieszki Rejewskiej i zgromadziła podarunki dla wychowanków Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej.

Wymienieni wyżej nauczyciele podczas wizyty w ośrodku przekazali przygotowane prezenty na ręce dyrektora placówki, Pani Jolanty Roweckiej.

Niech poniższy tekst podziękowania przemówi za wszystko:

... Dyrektor Ośrodka Pomocy Dziecku i Rodzinie w Górze Włodowskiej w imieniu własnym i wychowanków serdecznie dziękuje za świąteczne podarunki dla dzieciaków. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do wsparcia naszej placówki. Buzia każdego naszego dziecka promieniała i to właśnie ich uśmiechy są najwyższą zapłatą za Państwa dobroć. Dla nas Wy jesteście tym „małym światełkiem”, które zapaliło w sercach naszych dzieci radość, nadzieję i wdzięczność.

Dziękujemy!”


 

W szkole dobiegła końca akcja GÓRA GROSZA.

Młodzież nie zawiodła postępując w myśl zasady:

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”

 

A teraz Góra Grosza w liczbach:

uczniowie Zespołu Szkół ofiarowali na wsparcie dzieci z domów dziecka i rodzin zastępczych:

 * 1189 monet 1 - groszowych

 * 765 monet 2 - groszowych

 * 1126 monet 5 - groszowych

 * 198 monet 10 - groszowych

 * 95 monet 20 - groszowych

 * 6  monet 50 – groszowych

 * 2 monety 1 – złotowe

 * 1 monetę 2 – złotową

 * 1 monetę 5 – złotową.

 

Zadanie matematyczne dla chętnych: Ile uzbieraliśmy pieniędzy? J 

 
 

Czas Wigilii, czas świąt to najpiękniejszy czas w roku. Ludzie są dla siebie życzliwi, dobrzy, składają sobie życzenia spełnienia marzeń oraz obdarowują siebie prezentami. Bardzo ważne w tym czasie jest stworzenie atmosfery ciepła domowego ogniska. Tego ciepła szczególnie potrzebują dzieci i młodzież z Domów Dziecka. Stąd pomysł na udział wolontariuszy z naszej szkoły w Wigilii organizowanej w Placówce Opiekuńczo – Wychowawczej „Tęcza” w Zawierciu. Uczennice z klasy I b uświetniły część artystyczną wieczerzy wigilijnej piękną grą na instrumentach. 


PODARUJ DZIECIOM ŚWIĘTA 
 
 

   W Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu  odbył się koncert pt „Podaruj dzieciom święta” połączony z kiermaszem świątecznym. Wolontariuszki z Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego zajmowały się tam sprzedażą ozdób bożonarodzeniowych. Dochód z kiermaszu przeznaczony zostanie  dla 15- letniej Wiktorii Cymer, która w październiku tego roku ucierpiała podczas  wypadku motocyklowego. 

   Wiktoria potrzebuje specjalistycznej opieki, która okazuje się być długotrwała i kosztowna.    W  koncercie pt " Podaruj dzieciom święta" występowali mali przedstawiciele przedszkoli w Zawierciu. Po przepięknym koncercie przedszkolaków wszyscy zgromadzeni udali się na górny, gdzie czekały przepiękne stroiki, pierniki oraz wiele innych świątecznych przysmaków i ozdób.  Wydarzenie to zorganizowane zostało przez Przedszkole nr. 15 Ekolaczki w Zawierciu, Fundację " Podziel się z innymi" im. Henryka Rudzkiej oraz Ośrodek Wsparcia Dziecka i Rodziny przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zawierciu. Nad koncertem patronat honorowy objął Prezydent Miasta Zawiercie.

 


Samorząd Uczniowski


Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach


po raz drugi organizuje akcję


Wymiana ciepła – CIEPŁY WIESZAK”


W zimie wiele osób potrzebuje ciepłych okryć. Są wśród nas tacy, których na takie ubrania nie stać.

Akcja ta ma pomóc osobom najmniej zamożnym

rozwiązać ten bolesny problem.


W dniach 11 – 15 grudnia 2017 r. będzie można skorzystać

z „Ciepłego wieszaka” - będą rozdawane ciepłe kurtki,

płaszcze, spodnie oraz szaliki i czapki.GÓRA GROSZA

 

UWAGA AKCJA! Od dnia  12.12.2017r. będą zbierane monety w ramach akcji Góra Grosza.

 

    Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodzinną.

 

   Oddając chociażby jeden grosz, możesz zrealizować wielkie przedsięwzięcie na rzecz dzieci w trudnej sytuacji życiowej.


 Pomóż czworonogom przetrwać zimę”

Akcja „Pomóż czworonogom przetrwać zimę” zakończyła się sukcesem. Szkoła przekazała zebrane dary na rzecz Schroniska dla zwierząt w Zawierciu. Młodzież hojnie wsparła zbiórkę  karmą dla zwierząt.  


 

Bieg Niepodległości w Łazach

 

Młodzież naszej szkoły niezastąpiona! Uczennice z klasy mundurowej o profilu policyjnym w 99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości brały czynny udział przy organizacji Biegu Niepodległości w Łazach w dniu 11. 11. 2017r. Młodzież czuwała nad prawidłowym przebiegiem uroczystości poprzez obstawianie trasy, kierowanie ruchem oraz przy rejestracji osób chcących wziąć udział w biegu.


Wolontariuszki z klasy 1b świetnie spisały się reprezentując szkołę, gdy  pomagały w organizacji XV Przeglądu Kulturalnego Świetlic Środowiskowych w Zawierciu, który odbył się 03.11.2017. Koncert Finałowy pt. „Disco Polo nie zna wieku” odbył się w sali widowiskowej MOK. Uczennice klasy policyjnej czuwały nad prawidłowym przebiegiem koncertu, pomagały przy dekorowaniu sali widowiskowej, rozdawaniu poczęstunków, itp.

Przegląd Kulturalny Świetlic Środowiskowych odbył się pod patronatem Prezydenta Miasta Zawiercie, Fundacji „Podziel się z innymi” im. H. Rudzkiej w Zawierciu i Ośrodeka Wsparcia Dziecka i Rodziny przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Zawierciu.


Nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na logo wolontariatu.

Wszystkie prace wykonane były na wysokim poziomie.

A oto zwycięska praca, która będzie jednocześnie logiem wolontariatu Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach:

  

Najciekawsze prace konkursowe uczniów naszej szkoły.

A Ty, które logo wolontariatu wybrałbyś?

 


Zbiórka dla Zwierząt ze Schroniska w Zawierciu.

 

Prosimy Was, drodzy uczniowie o wsparcie akcji na rzecz bezdomnych zwierząt przebywających w Schronisku dla Zwierząt w Zawierciu.

Zbieramy:

- karmę dla psów,

- koce, legowiska,

- miski,

- obroże, smycze, zabawki.

 

 

DOBRO POWRACA !!!