• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Organizujemy szkolenia spadochronowe dla uczniów.      Stypendia PKP PLK.     Stypendia PKP Cargo Tabor.     Umowa z PKP Cargo.      Umowa z PKP Intercity.     Umowa z Lotniskiem Katowice Airport.     Współpraca z WKU w Będzinie.     Współpraca z Powiatową Komendą Policji.     Współpraca z Zakładem Karnym w Ciągowicach.     Współpraca z Powiatową Komendą Straży Pożarnej.

 

Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach

   
   


 

 Hutki-Kanki 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  04 października w Hutkach-Kankach nasze klasy mundurowe wzięły udział w XVI Ogólnopolskich Mistrzostwach Policji w biegach przełajowych im. sierż. Grzegorza Załogi. Najlepszą zawodniczką w kategorii szkół mundurowych okazała się nasza uczennica Julia Zamora kl. 1 AG. Jako szkoła zajęliśmy 2 miejsce w klasyfikacji generalnej szkół. Gratulujemy !!!

 

 Szkolenie spadochronowe.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

  SZKOLENIE SPADOCHRONOWE.
DNIA 30.09.2019 - PONIEDZIAŁEK - ODBĘDZIE SIĘ SZKOLENIE SPADOCHRONOWE. ZAPRASZAMY WSZYSTKICH ZAINTERESOWANYCH:
SALA NUMER 5 - PARTER.
GODZINA 9:00 - 14:00.

 

 TRAKO 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  Konrad Jakubczyk zajął 3 miejsce w ogólnopolskim konkursie wiedzy kolejowej na 13 targach kolejowych TRAKO 2019 w Gdańsku. Gratulujemy! Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęć w galerii z udziału naszej młodzieży w tej prestiżowej imprezie. Bezpośredni kontakt z firmami z branży daje możliwość rozwijania fachowej wiedzy.

 

 Sprzątanie Świata 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  Akcja Sprzątanie Świata - Polska 2019 "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" Po raz kolejny nasza szkoła uczestniczyła w Akcji Sprzątanie Świata. Tegorocznym hasłem przewodnim było "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!". Na trzeciej godzinie lekcyjnej uczniowie klas pierwszych, wraz z nauczycielami wyruszyli w teren sprzątać okoliczne ulice. Urząd Miejski w Łazach dostarczył worki oraz zobowiązał się do wywozu zebranych śmieci. Za pomoc i zaangażowanie w sprzątanie świata wszystkim uczestnikom akcji dziękujemy.

 

 Kiermasz podręczników 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  W naszej szkole odbył się kiermasz podręczników. Ze względu na fakt, że popyt przewyższył podaż, sporządzono swoistą bazę danych, gdzie można się wpisać na odpowiednią listę SPRRZEDAM lub KUPIĘ. Bliższych informacji udziela bibliotekarz Jolanta Czaja

 

 Zawody 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  Uczniowie  naszej szkoły uczestniczyli w zawodach sportowych zorganizowanych w Łazach nad zalewem. Najwyższą formą nauki jest bezpośredni udział i samodzielne wykonywanie różnych zadań. Zawody związane z niesieniem pomocy, sprawnością, fachowością służb mundurowych na pewno pozostawią praktyczne aspekty wiedzy i umiejętności. Była to okazja do ćwiczenia współpracy w grupie, współdziałania z różnymi organizacjami i osobami, do dobrego spędzenia czasu.

 

 Salon Maturzystów 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  Uczniowie  naszej szkoły - maturzyści - uczestniczyli w Salonie Maturzystów. Aby ułatwić uczniom klas maturalnych dokonanie dobrego wyboru, podczas Śląskiego Salonu Maturzystów uczniowie ostatnich klas mogli porozmawiać z przedstawicielami uczelni, zapoznać się z warunkami rekrutacji na śląskich (i nie tylko!) uczelniach i skorzystać z cyklu wykładów prowadzonych przez ekspertów OKE w Jaworznie, dowiedzieć się jakich błędów wystrzegać się na maturze. Dodatkowo do ich rąk trafiło kilka tysięcy egzemplarzy Informatora dla Maturzystów przygotowanego przez Perspektywy. 10 września do Centrum Edukacyjno-Kongresowego w Gliwicach zapraszała Politechnika Śląska, natomiast 11 września uczniów ostatnich i przedostatnich klas powitał Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

 

 Narodowe Czytanie 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  Wielkie czytanie to wydarzenie kulturalne, które śmiało można określić narodową tradycją. Akcja od lat cieszy się wielką popularnością. W dniu 6 września 2019 r. o godzinie 10:00 na Placu przy fontannie młodzież Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego uczestniczyła w Wielkim Narodowym Czytaniu. Inicjatywa pary prezydenckiej spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów, nauczycieli oraz mieszkańców Łaz. W rolę lektorów wcielili się uczniowie z klas 2a oraz 3a: Paweł Kmita, Wiktoria Caputa,Wiktoria Rosa. W tym roku czytaliśmy nowele, a uczniowie Gostka zaprezentowali fragmenty utworu B.Schulza, pt „Sanatorium Pod Klepsydrą”. Opiekunami były panie – mgr Jolanta Czaja, mgr Beata Fronczek, mgr Ewa Kawałek. Swoim kolegom kibicowali uczniowie klasy 2a liceum, zdjęcia robił Bartek Jastrząb. Do zobaczenia za rok !!!

 

 Początek roku szkolnego 2019/2020.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  2 września 2019  rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019/2020, z nowym Dyrektorem Panem Grzegorzem Przybysz, z nową wicedyrektor Panią Katarzyną Rusek-Szczygieł i oczywiście z nowymi nadziejami na dalszy rozwój, sukcesy uczniów i nauczycieli w nauce. Dobre rady i życzenia przekazali osobiście Pani Krystyna Wiącek Naczelnik Wydziału Edukacji Starostwa Powiatowego w Zawierciu, naszego organu prowadzącego szkołę oraz Radny Rady Powiatu Zawierciańskiego Pan Bogusław Piotrowski. Uczniowie z pierwszych klas poznali swoich wychowawców. Symbole państwowe i sztandar szkoły nadały uroczystości odpowiedni charakter. Już za 10 miesięcy poznamy owoce wspólnych starań uczniów, nauczycieli, rodziców.

 


Strona 1 z 41