• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

 WOŚP 2024.

Integracja 2023

Kolejny Wielki Finał WOŚP w Łazach. Uczniowie Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego ponownie włączyli się w tą akcję. Zbierali pieniądze kwestując z puszkami , prowadzili sprzedaż okolicznościowego szkła.

Zapraszamy do fotorelacji.
 

 FERIE 2024.

Integracja 2023


FERIE-FERIE-FERIE-FERIE-FERIE-FERIE-FERIE-FERIE--FERIE-FERIE-FERIE-FERIE-FERIE

 


 

 Podsumowanie projektu Erasmus+ - "Gostek w Europie".

Integracja 2023

W dniu 24 stycznia 2024 w Zespole Szkół im. profesora Romana Gostkowskiego w Łazach odbyło się uroczyste podsumowanie projektu Erasmus+ " Gostek w Europie" realizowanego w okresie 31.12.2020 - 30.12.2023r. we włoskiej miejscowości Martina Franca.
Uczestnikom poszczególnych mobilności zostały wręczone certyfikaty. Dyrekcji, opiekunom oraz koordynatorom projektu złożono podziękowania. Swoją obecnością zaszczyciła naszą uroczystość pani naczelnik wydziału edukacji powiatu zawierciańskiego Olga Szczygieł.
Spotkanie przebiegło w typowo włoskiej atmosferze, z włoską muzyką i poczęstunkiem. Młodzież i opiekunowie dzielili się wspomnieniami chwil spędzonych na praktykach we Włoszech.

Zapraszamy do fotorelacji.
 

 WCR Będzin 2024 I.

Integracja 2023

Dzisiaj żołnierz #WCRBędzin przeprowadził prelekcję nt. ochotniczych form służby wojskowej oraz zbliżającej się #kwalifikacjawojskowa2024 wśród uczniów Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach
#DZSW #DobrowolnaZSW #AR #AktywnaRezerwa #TSW #TerytorialnaSW #ZSW #ZawodowaSW #LegiaAkademicka #LA
#PoznajSwojegoRekrutera

Zapraszamy do fotorelacji.
 

 Ratownictwo lodowe 2024.

Integracja 2023

Po raz kolejny młodzież z naszej szkoły miala okazje uczestniczyć w "Szkoleniu z zakresu Ratownictwa Lodowego". Ratownik WOPR (Stanislaw Góźdź) wraz ze strażakami PSP i OSP demonstrowali jak w praktyce poradzić sobie i komuś kiedy załamie się pod nami lód. Oczywiście na medal zasługują również nasi dzielni "morsowicze".

Zapraszamy do fotorelacji.
 

 Szkoła dostępna dla wszystkich 2024.

Integracja 2023

Nasza szkoła bierze udział w projekcie "Szkoła dostępna dla wszystkich" realizowanym przez Instytut Badań Edukacyjnych przy wsparciu Funduszu Narodów Zjednoczonych na Rzecz Dzieci (UNICEF) oraz Ministerstwa Edukacji i Nauki. Głównym celem projektu jest podniesie kompetencji nauczycieli specjalistów w zakresie udzielania adekwatnego do potrzeb wsparcia dla wszystkich grup odbiorców (dzieci/uczniów, rodziców, nauczycieli), aby w konsekwencji zapewnić poczucie wspólnoty wśród uczniów, dbać o budowanie przyjaznego klimatu w klasie/szkole w ramach ochrony zdrowia psychicznego uczniów. Już otrzymaliśmy pomoce dydaktyczne od UNICEF, aby urozmaicać funkcjonowanie naszej szkoły.

Zapraszamy do fotorelacji.
 

 BohaterOn w Twojej Szkole.

Integracja 2023

W podziękowaniu z udział w ogólnopolskiej akcji BohaterOn w Twojej Szkole otrzymaliśmy dyplom oraz grę Cenzura, którą wykorzystujemy podczas lekcji historii utrwalając wiedzę z zakresu II wojny światowej i Powstania Warszawskiego.
#BohaterOn
#BohaterOncenzura

Dyplom--->>>

Zapraszamy do fotorelacji.

 

 

 INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY - EGZAMINY ZAWODOWE 2024.

Dyrekcja Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach informuje o egzaminach zawodowych i prosi o zapoznanie się z terminami, przygotowanie się, zgłoszenie się na egzamin odpowiednio wcześniej (co najmniej 30 minut przed godziną rozpoczęcia) oraz zastosowanie się do wytycznych. 
WSZYSTKIE PRZYBORY POMOCNICZE ZAPEWNIA SOBIE ZDAJĄCY WE WŁASNYM ZAKRESIE - Z WYJATKIEM OBOWIĄZKOWO ZAPEWNIANYCH PRZEZ SZKOŁĘ.
JEŚLI W KOMUNIKACIE O DOZWOLONYCH MATERIAŁACH I PRZYBORACH POMOCNICZYCH JEST OKREŚLENIE, ŻE ZAPEWNIA JE SZKOŁA LUB ZDAJĄCY, TO  TAKŻE ZAPEWNIA JE SOBIE ZDAJĄCY.

Informacje o organizacji egzaminów zawodowych - 2024 --->>> 

Informacje o przyborach pomocniczych -  część pisemna - 2024 --->>>  

Informacje o przyborach pomocniczych - część praktyczna -  2024 --->>>  

HARMONOGRAM EGZAMINÓW ZAWODOWYCH -  2024 --->>>

 

 JASEŁKA - 2023.

Integracja 2023

Młodzież naszej szkoły pod opieką księdza Janusza Kani przygotowała szkolne jasełka. Były kolędy, Dzieciątko, stajenka, pastuszkowie, Trzej Królowie i na sali same anioły... Uczniowie, Pani Dyrektor Katarzyna Rusek-Szczygieł, Ksiądz Janusz składali wzajemne życzenia. Potem odbyły się wigilie klasowe i wszyscy poszli na Święta i w Nowy Rok...
Zapraszamy do fotorelacji.

 

 ŚWIĘTA 2023 I NOWY ROK 2024.

Niechaj Gwiazda Betlejemska co zaświeci wnet o zmroku zaprowadzi Was Drodzy Uczniowie, Rodzice, Pracownicy i Sympatycy naszej szkoły do SZCZĘŚCIA w nadchodzącym Nowym Roku!

Wszystkim Uczniom, Rodzicom, Pracownikom, Sympatykom naszej szkoły - zdrowia i szczęścia i spokoju i pokoju i ... ... ... (miejsce na wpisanie własnych życzeń - prosimy nie ograniczać się) na okres świąteczny i Nowy Rok.

 


 

 Niedziela z wojskiem - grudzień 2023.

Integracja 2023

Nasi uczniowie brali udział w "Niedzieli z wojskiem", imprezie przybliżającej wojsko obywatelom. Wojsko i pomoc, nasi uczniowie i pomoc innym.

Zapraszamy do fotorelacji.
 

 KRAKÓW BALICE - CENTRUM EDUKACJI LOTNICZEJ - 2023.

Integracja 2023

W dniu 14.12.2023 młodzież z klasy 2 d - technik eksploatacji portów i terminali z Zespołu Szkół imienia profesora Romana Gostkowskiego w Łazach wraz z dwiema opiekunkami uczestniczyli w wycieczce  przedmiotowej w Centrum Edukacji Lotniczej przy lotnisku Kraków Balice. Nauczycielka przedmiotów zawodowych oprowadziła uczniów po terminalu przylotów i odlotów. Uczniowie zostali zapoznani  z funkcjonowaniem lotniska, z tarasu widokowego, mogli obserwować pracę służb lotniskowych oraz starty i lądowania samolotów. W Centrum Edukacji Lotniczej młodzież uczestniczyła w zajęciach związanych z obsługą pasażera. Najlepsi uczniowie zostali wybrani w nagrodę do obsługi symulatora lotów. Ciekawym punktem wycieczki było obejrzenie wystawy z przedmiotami niedozwolonymi do przewozu, ponieważ zostały one  wciągnięte na listę gatunków grożących wyginięciem - CITES. Następnie młodzież udała się do miejsca, gdzie zaprezentowano przedmioty odebrane pasażerom przed lotem, niedozwolone do przewozu w bagażu podręcznym. W specjalnie zaprojektowanej sali, która symulowała wnętrze samolotu uczniowie wysłuchali procedur bezpieczeństwa obowiązujących na pokładzie na pokładzie, obejrzeli przezabawny film instruktażowy, który na długo zostanie w pamięci. Miło jest wracać do takich miejsc, gdzie można się wiele nauczyć - kolejna wycieczka za nami i przed nami.
Zapraszamy do fotorelacji.

 

 WOLONTARIAT - 2023.

Integracja 2023

Młodzież naszej szkoły umiliła czas podopiecznych świetlicy środowiskowej w Łazach w ramach Szkolnego Koła Wolontariatu.
Zapraszamy do fotorelacji.

 


Strona 4 z 65