• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

#Code Week.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr Piotr Cichy.

Udane Łowy Androidów w Gostku
W dniu 20 października 2017 r. w naszej szkole miał miejsce event pod intrygującą nazwą „Zostań Łowcą Androidów”. Wydarzenie zostało zrealizowane w ramach udziału w projekcie #CodeWeek Polska w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania, który odbywał się w tym roku już po raz czwarty. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Punktualnie o 9.00 w sali informatycznej pojawili się uczestnicy eventu: 10 uczniów z klas IID, IIIC i IIID oraz rodzice zainteresowani nowymi technologiami w zakresie programowania aplikacji mobilnych. Uczestników powitał Pan Wicedyrektor Krzysztof Grabowski i wspominając własne doświadczenia związane z programowaniem – życzył „pomyślnych łowów”.
W rolę trenera wcielił się Pan Piotr Cichy – nasz nauczyciel informatyki i przedmiotów zawodowych. Program wydarzenia obejmował prezentację narzędzi i metod tworzenia aplikacji mobilnych, utworzenie przez każdego uczestnika 3 aplikacji, wgranie ich na smartfona i testowanie poprawności działania.

 

Czytaj więcej >>>
 

 "Ciekawa lekcja" z WSZOP.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Agnieszka Pietrkiewicz.


  18 października 2017r. wszystkie klasy liceum o profilu mundurowym uczestniczyły w zajęciach z serii „Ciekawa lekcja”, prowadzonych przez nauczycieli akademickich Wyższej Szkoły Zarządzania Ochroną Pracy w Katowicach. Wykład prowadził czynny funkcjonariusz Policji, wykładowca Szkoły Policji w Katowicach oraz WSZOP, instruktor jujitsu, strzelectwa sportowego oraz taktyki i technik interwencji, były reprezentant Polski w zapasach styl klasyczny podinsp. mgr Bartosz Głowacki. Tematem wykładu były: „Zasady naboru do służby w Policji”. Wykładowca omówił kryteria przyjęć do służby w Policji, przedstawił perspektywy zatrudnienia w cywilnych służbach mundurowych. Młodzież wykazała duże zainteresowanie zajęciami. Uczniowie mieli również możliwość otrzymania odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące procedur naboru do służby w Policji.

 

Dzień Edukacji Narodowej 2017.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: mgr Ewa Kawałek, mgr Jolanta Czaja, mgr Agnieszka Rejewska, mgr Anna Kowalska, mgr Eliza Wieczorek.

 

Święto Komisji Edukacji Narodowej w Gostkowskim
„ Bez uczniów nie byłoby szkoły, a bez szkoły życia by nie było!”
W.Gombrowicz:Ferdydurke

Dzień Nauczyciela kojarzy się wszystkim z kwiatami , życzeniami i radosną atmosferą . Trzeba jednak pamiętać , że data 14 października upamiętnia ważne wydarzenie sprzed lat, kiedy to w 1773 roku król Stanisław August Poniatowski założył w Polsce , pierwsze w Europie ministerstwo do spraw szkolnictwa -Komisję Edukacji Narodowej.Niewątpliwie jest to wielkie święto tych , którzy traktują swój zawód jako misję i pasję , ludzi wytrwałych i niepospolitych , charyzmatycznych i odważnych.

 

Czytaj więcej >>>
 

 Turniej tenisa.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr Andrzej Czapla.


  TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
( szkolny )
W dniu 16. 10. ( w poniedziałek ) na sali gimnastycznej obędzie się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego W KATEGORII DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW.
Wszystkich zainteresowanych udziałem w turnieju prosimy o przybycie do szkoły na godzinę 8 00. Prosimy o zabranie stroju i obuwia sportowego ( zmiennego ). Prosimy również o zabranie ze sobą rakietek do gry.
Uwaga! Uczniowie, którzy odpadają z dalszych rozgrywek po przegranych meczach udają się na lekcję zgodnie z obowiązującym planem lekcji.

 

 Skoki spadochronowe.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr Andrzej Czapla.


  SKOKI SPADOCHRONOWE
Już w najbliższy poniedziałek 16. października kolejna grupa śmiałków z Naszej Szkoły odbędzie pod okiem instruktora profesjonalne całodniowe szkolenie z zakresu skoków spadochronowych.
Potem już tylko wyjazd na lotnisko do Aeroklubu KRAKSKY do Pobiednika Wielkego, a tam: zapoznanie się z samolotem, symulacja wyskoku, praktyczne ćwiczenia z uprzężą, egzamin ze zdobytej wiedzy podczas szkolenia i... i już tylko ten wymarzony, ten długo wyczekiwany jeden jedyny krok w przestworza. Krok po niebiańskie doznania.
A już teraz, naszym przyszłym skoczkom gratulujemy podjętych decyzji i składamy tradycyjne życzenia PEŁNYCH CZASZ I MIĘKKICH LĄDOWAŃ.

 

 Dzień Edukacji Narodowej 2017.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.


                                                                                                                                                                                                                        

 

 

Bieg Policjanta 2017.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: mgr Monika Małysa, mgr Marta Szatan.

 

OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA POLICJI W XIV BIEGU PRZEŁAJOWYM IM.SIERŻ.GRZEGORZA ZAŁOGI

5 października w Hutkach – Kankach odbyły się Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w XIV Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. W tegorocznym biegu udział wzięło ponad 300 uczestników, w tym uczniowie naszej szkoły. Tradycyjnie do rywalizacji stanęli uczniowie klas pierwszych oraz najlepsi zawodnicy ze szkoły z lat poprzednich.
W imieniu komendanta głównego Policji nadinsp. Jarosława Szymczyka zawody otworzył mł. insp. Mirosław Wypych, dyrektor Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji.

 

Czytaj więcej >>>
 

 # Code Week.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr Piotr Cichy.


  Bierzemy udział w #CodeWeek
Miło nam poinformować, że nasza szkoła bierze udział w tegorocznej edycji projektu „Code Week Polska”, który jest częścią Europejskiego Tygodnia Kodowania trwającym od 7 do 22 października 2017 r. Jest to projekt, którego celem jest promocja nauki programowania wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do udziału w warsztatach programowania aplikacji mobilnych pt. „Zostań Łowcą ANDROIDÓW”.
Celem eventu jest prezentacja narzędzi do programowania aplikacji mobilnych, zapoznanie z metodyką tworzenia aplikacji, jej implementacji na smartfonie oraz uruchomienia i testowania. Będzie to okazja aby samodzielne zaprogramować i przetestować swoje aplikacje działające w systemie ANDROID.
Warsztaty odbędą się w dniu 20 października 2017 r. (piątek) w godzinach 9.00-11.00 w sali 105. Warunkiem koniecznym udziału w wydarzeniu jest przyniesienie własnego laptopa, smartfona z systemem ANDROID i posiadanie konta @gmail.com
Szczegółowe informacje i zapisy – mgr Piotr Cichy

 

AWT 2017.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

 

Współpraca Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach z AWT w Ostrawie - największej firmy świadczących usługi towarowego transportu kolejowego w Europie.

Już od roku Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach współpracuje z Advanced World Transport a.s w Ostrawie. Grupa AWT, członek grupy PKP CARGO, należy do największych firm świadczących usługi towarowego transportu kolejowego w Europie. Świadczy ona kompleksowe usługi przede wszystkim dla dużych zakładów przemysłowych w Europie Środkowej i Wschodniej z naciskiem położonym na przewóz towarów ciężkich i masowych – węgla, stali czy części samochodowych. AWT dysponuje rozległym taborem kolejowym obejmującym ponad 160 lokomotyw i 5 100 wagonów. W Republice Czeskiej posiada stale rozwijający się otwarty terminal transportu intermodalnego Ostrava-Paskov, eksploatuje ponad 60 bocznic kolejowych i posiada ponad 400 km torów. Zatrudnia ponad 2 100 pracowników.

 

Czytaj więcej >>>
 

 Rajd 2017.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Dorota Jankiewicz.

 

  W sobotę 30 września grupa uczniów z klas I i II CK uczestniczyła w 48 rajdzie " Jesień jurajska". Wraz zpozostałymi turystami i pod opieką p. Elizy Wieczorek i p. Doroty Jankiewicz uczniowie przeszli 13 km z Zawiercia do Łaz, gdzie była meta rajdu. Łazy obchodzą w tym roku 50 lat miasta, dlatego wszyscy spotkali się w Łazach. Na mecie jak zwykle było dużo atrakcji, konkursów wiedzowych i sportowych. A najważniejsze, że dopisała pogoda.

 

TRAKO 2017.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr inż. Maria Domagała, mgr Renata Chmielewska.

 

28 i 29 września 2017r uczniowie z klas technicznych, z ZS w Łazach razem z nauczycielami, panią Marią Domagałą i Renatą Chmielewską, uczestniczyli w wycieczce przedmiotowo-turystycznej do Gdańska. Głównym celem wyjazdu były Międzynarodowe Targi Kolejowe TRAKO 2017.
Na targach uczniowie zetknęli się z wieloma firmami związanymi z transportem kolejowym. Mieli możliwość zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi i technologicznymi jakie stosuje się już dzisiaj na kolei i jakie pojawią się w najbliższej przyszłości w transporcie szynowym. Na targach młodzież spotkała się ze swoimi potencjalnymi pracodawcami, największymi spółkami przewozowymi; PKPCARGO, PKPINTERCITY, KOLEJAMI ŚLĄSKIMI itp. W rozmowach z przedstawicielami firm uczniowie mogli zapoznać się z profilem działalności tych firm, uzyskali wiedzę na temat możliwości zatrudnienia w najbliższych latach, ścieżek kariery jakie czekają ich w poszczególnych firmach.

Czytaj więcej >>>
 

Anglia 2017.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Ewa Kumor-Rudy.

 

WYCIECZKA EDUKACYJNA - LONDYN, OXFORD, WINDSOR
W dniach 18.09.2017 - 23.09.2017 uczniowie Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach przebywali na szkolnej wycieczce w Londynie, Oxfordzie i Windsorze. Wbrew ogólnie przyjętej opinii, Anglia przywitała nas piękną słoneczną pogodą, która towarzyszyła nam do ostatniego dnia zwiedzania. Na wyspę Wielkiej Brytanii dostaliśmy przejeżdżając uruchomionym w 1994 roku Eurotunelem łączącym francuskie Calais z brytyjskim Folkestone, podróż trwała 30 minut. Stamtąd od Londynu dzieliło nas 3 godziny podróży wzdłuż charakterystycznego krajobrazu. Zwiedzanie stolicy Anglii zaczęliśmy od The Royal Greenwich Astronomical Observatory, czyli Królewskiego Obserwatorium Astronomicznego w Greenwich. Miejsce znaczące ze względu na przebiegający w nim the Prime Meridian of the World - Longitude 0, czyli południk zerowy wyznaczający strefy czasowe na całym świecie. W Greenwich wszyscy podziwialiśmy także piękny widok na tamtejszy park z Pałacem Placentia, za którym rozciągała się imponująca panorama The City of London, londyńskiego centrum finansowego. Z Greenwich udaliśmy się do najsłynniejszych muzeów: Muzeum Historii Naturalnej (Natural History Museum), Muzeum Techniki(Science Museum), Muzeum Brytyjskie (British Museum).

Czytaj więcej >>>
 

 Kamieniołom Niegowonice 2017.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: mgr Eliza Wieczorek, mgr Ewa Kawałek, mgr Jolanta Czaja.

 

  28 września 2017 roku klasy 3c oraz 3d wyruszyły do kamieniołomu w Niegowonicach na wycieczkę połączoną z zajęciami w terenie. W piękny poranek podziwialiśmy uroki przyrody. Młodzież z ochotą i pasją poszukiwała amonitów , ale największą atrakcją wyprawy stały się jednak ...grzyby. Nasze uczennice zebrały dwie reklamówki „owoców leśnego runa”, aromatycznych skarbów lasu...W pełnym słońcu, w doborowym towarzystwie i wyśmienitych nastrojach zasiedliśmy przy ognisku....mężczyźni zadbali o ogień ....kobiety o strawę...Opiekę zapewniły panie- mgr Eliza Wieczorek, mgr Jolanta Czaja, mgr Ewa Kawałek. Zapraszamy na fotorelację.

 


Strona 36 z 64