• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

  Konkurs Biblijny 2016.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr  Wioleta Różańska.

 

 Dnia 15 marca w naszej szkole kilkoro uczniów podjęło zmagania z wiedzą w ramach XX Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej. Zakres merytoryczny pytań obejmował księgi: Pieśni nad pieśniami, Ewangelii według św. Mateusza oraz Listu do Efezjan wraz z wprowadzeniami, słownikiem, przypisami i komentarzami. Na rozwiązanie testu uczestnicy mieli 45 minut. W etapie szkolnym najlepiej poradziły sobie: Patrycja Kaczmarzyk i Jowita Kołek. Dziewczęta uzyskały sumę punktów kwalifikującą je do udziału w kolejnym etapie konkursu. Tym razem czeka ich rywalizacja na szczeblu diecezjalnym. Gratulujemy!


 

  Psychokryminalistyka 2016.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: mgr  Renata Chmielewska mgr Monika Małysa.

 

 16 marca 2016 roku uczniowie klas I A i II A uczestniczyli w wykładach i warsztatach prowadzonych w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Katowicach. Tematem wiodącym była kryminalistyka jako nauka badająca sposoby i środki dokonywania przestępstw ale także psychologia, która pomaga zrozumieć motywy sprawcy i odkryć ich „modus operandi”. Uczniowie grupy psychologicznej z klasy I A i grupy policyjnej z klasy II A mieli możliwość posłuchać wykładów prowadzonych przez specjalistów, praktyków i pracowników uczelni. Współpraca z WSPS wzbogaca ofertę dla naszych uczniów szczególnie dla grupy psychologicznej.


 

   Targi Edukacyjne Katowice.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marta Szatan.

 

W dniach 8 – 9 – 10 marca w hali widowiskowej „SPODEK” w Katowicach miały miejsce XVIII Ogólnopolskie Targi Edukacyjne „Edukacja 2016”, podczas których swą ofertę edukacyjną na przyszły rok akademicki zaprezentowały liczne uczelnie, szkoły wyższe i policealne z całej Polski. Klasa 4c wzięła udział w targach 9-go marca 2016 roku. Uczniowie zbierali materiały i informacje, rozmawiali ze studentami i pracownikami szkół wyższych. Wielu z nich udało się znaleźć bardzo konkretne informacje dotyczące wymarzonych kierunków studiów. Uczestnikom wycieczki towarzyszyły: mgr Marta Szatan oraz mgr Jolanta Czaja. Wszystkie zebrane podczas targów informatory, ulotki i inne materiały promocyjne zostały udostępnione do wglądu w bibliotece szkolnej.
 

   Kurs SEP.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Paweł Saczyński.


W drugim semestrze  odbędzie się w Zespole Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach kurs na uprawnienia Stowarzyszenia Elektryków Polskich w zakresie eksploatacji i dozoru instalacji i sieci elektroenergetycznych. W ramach kursu uczniowie oraz osoby dorosłe spoza szkoły będą mieli możliwość uzyskać niezbędne dodatkowe kwalifikacje zawodowe oraz być przeszkoleni w zakresie pomiarów ochrony przeciwporażeniowej i odgromowej uzyskując odpowiedni wpis w dokumentach uprawniających do eksploatacji instalacji i sieci elektroenergetycznych. Informacji udziela mgr inż. Paweł Saczyński. Wiadomości udziela w pracowni 103 lub poprzez e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 

   Rekolekcje.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Wioleta Różańska.

 

W dniach 29.02-2.03 uczniowie Zespołu Szkół w Łazach przeżywali swoje rekolekcje szkolne, które poprowadził ksiądz profesor Witold Janiak. Był to czas szczególnej zadumy nad miłosierdziem Boga w życiu każdego człowieka. Uczniowie naszej szkoły mieli okazje nie tylko wsłuchać się w nauki rekolekcyjne, ale również uczestniczyć w adoracji Najświętszego Sakramentu, sakramentu spowiedzi oraz Eucharystii. Młodzież przede wszystkim chętnie brała udział w śpiewie prowadzonym przez rekolekcjonistę. Zaangażowanie muzyczne uczestników rekolekcji pozytywnie budowało atmosferę modlitwy, ale również wzbudziło ogromną sympatię kapłana. Mamy nadzieję, że ten czas rozmyślań o Bożym Miłosierdziu był owocnym przygotowaniem do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
 

   Spartakiada XVI .  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Monika Małysa.

 

W dniu 12.02.2016r. w hali sportowej I Lo im. S. Żeromskiego w Zawierciu odbyła się XVI Spartakiada Szkół Ponadgimnazjalnych w grach zespołowych o puchar Starosty Powiatu Zawierciańskiego. Naszą szkołę reprezentowała drużyna piłkarek ręcznych, która po mrożących krew w żyłach rozgrywkach grupowych (odbywały się w Szczekocinach) zakwalifikowała sie do finału. Na grę w finale na dziewczyny czekały uczennice Zespołu Szkół im. Oskara Langego z Zawiercia. Mecz był bardzo emocjonujący i zacięty. Dziewczęta obu drużyn(jak to bywa w piłce ręcznej)wykazały się ogromną determinacją i wolą walki. Nie obyło sie bez rzutów karnych. Na szczęście miałyśmy na bramce znakomitą bramkarkę-Oliwię Michalczyk, która doskonale strzegła naszej bramki. Po emocjonującej grze dziewczęta zostały MISTRZYNIAMI POWIATU ZAWIERCIAŃSKIEGO W PIŁCE RĘCZNEJ!!!

Czytaj więcej >>>
 

   Dzień JĘZYKÓW.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Dorota Jankiewicz.

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego do udziału w quizie realioznawczym (wiedza o państwach angielsko- i niemieckojęzycznych) oraz w innych imprezach organizowanych na terenie naszej szkoły w dniu 1.03.2016 – wtorek z okazji Dnia Języków Obcych w szkole. Mile widziani będą uczniowie w kostiumach postaci bajkowych, filmowych regionalnych itp.
Program Dnia Języków Obcych:
g.10.05- quiz realioznawczy (klasy IA, IB, IC, ID) s.105
10.35– skecze angielskie s.105
11.30– kabaret polsko-angielski s. gim.
11.55 – konkurs na bieg z naleśnikami
12.15– konkurs na gumę balonową
po konkursach zdjęcia przebranych uczniów
13.15 – quiz realioznawczy (IIA, IICD, IIIA,IIIB,IVC)
13.35 – skecze angielskie

Czytaj więcej >>>
 

   Dzień Otwarty.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Marzena Orzoł.

                                            ZAPRASZAMY NA DZIEŃ OTWARTY:                                    .                                          
  • 09.04.2016r. (sobota) godz. 9.00 – 13.00
  • 23.04.2016r. (sobota) godz. 9.00 – 13.00
 

   Zajęcia terenowe - Niegowonice.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Eliza Wieczorek.

 

Zajęcia terenowe - kamieniołom Niegowonice.

09 lutego 2016r. uczniowie klasy 4c pod opieką pani mgr Elizy Wieczorek byli uczestnikami zajęć terenowych z geografii w kamieniołomie w Niegowonicach. Nieczynny kamieniołom zaopatrujący niegdyś cementownię „Wysoka”, mieści się na wzgórzu u stóp Góry Stodólsko (434,7 m n.p.m.). Jest to raj dla miłośników paleontologii, można tu znaleźć liczne skamieniałości- amonity, gąbki, małże.

Czytaj więcej >>>
 

   Puchar Akademii Wychowania Fizycznego.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodająca informację: mgr Anna Kowalska.

 

Zawody sportowe i kolejne zwycięstwo! Dnia 04.02.2016r Wydział Wychowania Fizycznego Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach zorganizował zawody „O Puchar Dziekana AWF Katowice-w sprawnościowym torze przeszkód dla służb mundurowych ”.W zawodach uczestniczyło 19 drużyn, składających się z 5 osób. O zajęciu pierwszego miejsca zespołowego decydowała suma czasów 5-ciu zawodników ,którzy pokonali i ukończyli bezbłędnie tor przeszkód. W skład konkurencji wchodziły:

Czytaj więcej >>>
 

   Krakowski CYMES.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: mgr Anna Kowalska, mgr Izabela Kotuła, mgr Ewa Kawałek, mgr Jolanta Czaja.

 

02 lutego 2016 r. uczniowie Zespołu Szkół im.prof .R.Gostkowskiego z opiekunami – mgr Izabelą Kotułą , mgr Ewą Kawałek , mgr Anną Kowalską oraz mgr Jolantą Czają zwiedzali krakowski Kazimierz. Swoją nazwę , ten urokliwy zakątek zawdzięcza królowi Kazimierzowi Wielkiemu , który pozwolił osiedlac się Żydom w grodzie Kraka , a którzy ze względu na swoje wybitne zdolności handlowe , zajmowali się podatkami w imieniu władcy – analfabety.

Czytaj więcej >>>
 

   Wycieczka zawodowa do Warszawy.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodający informację: mgr inż. Krzysztof Sapkowski.

 

Dnia 21 i 22 stycznia 2016 r. uczniowie z klasy 2 CD w zawodzie technik elektroenergetyk transportu szynowego i technik eksploatacji portów i terminali byli na wycieczce zawodowej w Warszawie zainicjowanej i zorganizowanej w głównej mierze przez Urząd Transportu Kolejowego i prowadzonej osobiście przez Dyrektora Urzędu Transportu Kolejowego w Katowicach Pana Aleksandra Drzewieckiego w asyście Inspektorów Urzędu. W Warszawie punktem kulminacyjnym wycieczki było spotkanie w Urzędzie Transportu Kolejowego, gdzie przyjął nas sam Prezes Urzędu Pan Krzysztof  Dyl wraz z całym Kierownictwem. Uczniowie wysłuchali przygotowanych dla nas wystąpień z których dowiedzieli się o pracy i roli Urzędu Transportu Kolejowego w czuwaniu nad sprawnym i bezpiecznym funkcjonowaniu transportu kolejowego w Polsce. Mieli możliwość zadawania pytań i otrzymywania odpowiedzi popartych ogromną wiedzą i fachowym doświadczeniem. Tu przygotowano także przez Inspektorów Urzędu specjalny pokaz urządzeń i przyrządów pomiarowych wykorzystywanych w codziennej pracy. Inspektorzy wyjaśniali działanie i odpowiadali na pytania. Wszyscy uczniowie otrzymali firmowe prezenty w postaci zastawu - pendrive, torba, długopis, notatnik. Główne punkty wycieczki chronologicznie to:
- jazda pociągiem Pendolino
- przejazd służbowy z Warszawy Wschodniej na stację obsługi składów InterCity Warszawa Grochów
- poznawanie konstrukcji Pendolino i innego taboru kolejowego
- uczestniczenie w ćwiczeniach na symulatorze lokomotyw
- poznawanie pracy hali całopociągowej do obsługi składów InterCity
- poznawanie pracy lokomotywowni i budowy lokomotyw ze zwiedzaniem wnętrza
- obiad w zakładowej stołówce Wars
- wizyta w Urzędzie Transportu Kolejowego
- wizyta, wykład, ćwiczenia laboratoryjne na Politechnice Warszawskiej
- przejazd metrem Warszawskim
- nocne i dzienne zwiedzanie Warszawy
- muzeum Wojska Polskiego
- Pałac Kultury i Nauki.
Z ramienia szkoły kierownikiem wycieczki była mgr inż. Maria Domagała, a opiekunem mgr inż. Krzysztof Sapkowski.

 

   WSB Dąbrowa Górnicza.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski   Dodające informację: wychowawczynie klas mundurowych .

 

Udział w Jubileuszu 5-lecia Centrum Bezpieczeństwa i Edukacji Służb Mundurowych WSB w Dąbrowie Górniczej. 20 stycznia 2016 roku przedstawiciele klas mundurowych oraz dziewczęta z profilu psychologicznego uczestniczyli w jubileuszowej gali 5-lecia CBiESM. Zobaczyli widowiskowy pokaz oddziałów antyterrorystycznych, prezentację policyjnej taktyki technik i interwencji oraz umiejętności psów policyjnych ,a ponad to wzięli udział w praktycznych warsztatach przygotowanych przez przedstawicieli służb mundurowych. Tematyka zajęć była różnorodna. Od technik kryminalistycznych ,współczesne problemy uchodźców po ratownictwo medyczne i poszukiwanie odpowiedzi, jak zostać komandosem. Podczas uroczystości prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz podsumowała działalność CBiESM ,tym samym dziękując za współpracę oraz popularyzację idei bezpieczeństwa i podnoszenia kwalifikacji służb mundurowych wręczyła okolicznościowe medale dla Partnerów i Przyjaciół Centrum. Mamy przyjemność poinformować ,że nasza szkoła za wieloletnią współpracę otrzymała wyróżnienie i okolicznościowy medal.
 


Strona 50 z 64