• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Organizujemy szkolenia spadochronowe dla uczniów.      Stypendia PKP PLK.     Stypendia PKP Cargo Tabor.     Umowa z PKP Cargo.      Umowa z PKP Intercity.     Umowa z Lotniskiem Katowice Airport.     Współpraca z WKU w Będzinie.     Współpraca z Powiatową Komendą Policji.     Współpraca z Zakładem Karnym w Ciągowicach.     Współpraca z Powiatową Komendą Straży Pożarnej.

 

Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach

   
   


 

 Dzień Bezpiecznego Internetu.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 


11 lutego obchodziliśmy już po raz drugi w szkole Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI). Z tej okazji uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych prowadzonych przez studentów Wyższej Szkoły Bankowej w Chorzowie. Wiodącym tematem warsztatów było bezpieczne funkcjonowanie w przestrzeni internetowej. Na szkolnym korytarzu pojawiła się tematyczna gazetka ścienna. Nad Dniem Bezpiecznego Internetu czuwała Pani mgr Marta Szatan i mgr Edyta Zmarzlik-Cisowska.

 

 Zebranie z rodzicami.  

  Zebranie z rodzicami.
W dniu 10 lutego 2020 roku o godzinie 16:30 odbędą się w naszej szkole zebrania z rodzicami na które zapraszamy! Będzie możliwość uzyskania dodatkowych informacji od nauczycieli, poznania aktualnych spraw szkolnych, spotkania innych rodziców, zapoznania się z przyszłymi wydarzeniami i ważnymi sprawami.

 

 Jasełka Wigilia Życzenia 2019.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  Jasełka zorganizowane przez naszego księdza Janusza Kanię i uczniów. Wigilie klasowe zorganizowane przez wychowawców i poszczególne klasy. Życzenia - od wszystkich - dla wszystkich!
W dniu 20 grudnia 2019 roku najpierw były lekcje, potem wspólne jasełka na sali gimnastycznej, a następnie wigilie klasowe w klasach. To wszystko zajęcia edukacyjne - z zachowania i wychowania, z współpracy w grupie, z dobroci i życzliwości, z umiejętności cieszenia się wszystkiego co najlepsze w nas i co możemy dać innym jak Nowo Narodzony. Chwile uwiecznione na zdjęciach niech pozostaną nośnikami najlepszych wspomnień i nadziei na Nowy Rok!
Podnieś rękę Boże Dziecię - błogosław nam Wszystkim! W dobrej radzie w dobrym bycie wspieraj nasze siły swą siłą!

 

 Świąteczne i Noworoczne Życzenia.  

  Święta - Sylwester  - Nowy Rok.
Niechaj Gwiazda Betlejemska co zaświeci wnet o zmroku zaprowadzi Was drodzy Uczniowie, Rodzice, Pracownicy i Sympatycy naszej szkoły do SZCZĘŚCIA w nadchodzącym Nowym Roku!

 

 Powiatowy Konkurs Piosenki w Języku Angielskim.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  Powiatowy Konkurs Piosenki w Języku Angielskim
W dniu 25 listopada 2019 r. grupa uzdolnionej muzycznie młodzieży z GOSTKA miała okazję zmierzyć się z rówieśnikami z pozostałych szkół średnich z Powiatu Zawierciańskiego w Konkursie Piosenki w Języku Angielskim .Wśród naszych śpiewających znaleźli się: Wiktoria Caputa, Wiktoria Siwczyk, Weronika Kłysińska, Machura Patrycja, Daniel Latusek. Dziękujemy za występ,było SUPER! Za rok kolejne wyzwanie, zachęcamy do udziału wszystkich chętnych, którzy czują się dobrze na scenie oraz tych ,którzy czują ,że im w duszy gra.

 

 Konkurs Mała Ojczyzna.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  Gratulacje dla Karoliny.  W dniu 26 listopada 2019r. nasza uczennica z klasy drugiej Liceum Ogólnokształcącego Karolina Kwoczała odebrała nagrodę za zajęcie II miejsca w konkursie regionalnym Schlesien- meine kleine Heimat. Podziękowanie otrzymała również Pani Edyta Zmarzlik-Cisowska. Uroczyste wręczenie odbyło się w Zespole Szkół nr 12 w Gliwicach, które poprzedzone było prezentacją artystyczno-taneczną dotyczącą Śląska i Ślązaków. Konkurs objęty był honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice i Dyrektora Delegatury w Gliwicach Kuratorium Oświaty w Katowicach. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

 Dzień Kolejarza.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

  25 listopada 2019 - Dzień Kolejarza lub Święto Kolejarza - polskie święto obchodzone corocznie przez kolejarzy i pracowników kolei 25 listopada (od 1981) w dniu wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy. Męczennica chrześcijańska, jedna z Czternastu Świętych Wspomożycieli.
Data i miejsce urodzenia ok. 282 - Aleksandria.  Data i miejsce śmierci ok. 300 - Aleksandria.   Czczona przez Kościół katolicki i Cerkiew prawosławną. 
Wspomnienie 25 listopada.
Atrybuty koło do łamania kości, anioł, Dziecię Jezus, filozofowie, gałązka palmowa, korona, krzyż, księga, miecz, piorun.
Patronka zakonu katarzynek, Nowego Targu, uniwersytetów, wielu zawodów, uczniów, nauczycieli, polskich kolejarzy, orędowniczka od bólu gardła i głowy. 
 

W naszej szkole uczniowie klas kolejowych będą mieli prelekcje na zajęciach zawodowych, prezentację i filmy kolejowe w holu na dolnym korytarzu na przerwie, wystawę zdjęć kolejowych. I tak właśnie było ...

 

 50 URODZINY SZKOŁY.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 


  Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego obchodził swoje 50. urodziny.    15 listopada 2019 roku odbyły się uroczyste obchody jubileuszowe. Dzięki uprzejmości pana dyrektora Grzegorza Piłki mogliśmy te niepowtarzalne chwile i wspaniałą atmosferę przeżyć wspólnie, pod gościnnym dachem Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach. Na uroczystości pojawili się znamienici goście, zarówno przedstawiciele władz powiatu, byli dyrektorzy placówki, emerytowani nauczyciele, jak i absolwenci szkoły. Pan dyrektor Grzegorz Przybysz szczególnie serdecznie przywitał pierwszego dyrektora Zespołu Szkół, pana Zygfryda Baneta.

Dalsza część artykułu:   50 urodziny SZKOŁY >>> 

 

 50 - lecie SZKOŁY - PRZYSIĘGA - ŚLUBOWANIE.  Wprowadzający: mgr inż. Krzysztof Sapkowski 

 

W dniu 15 listopada 2019 r. odbyły się uroczyste obchody 50 - lecia Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach:
1 i 2 godzina lekcyjna w szkole zgodnie z planem
Wyjście uczniów ze szkoły do Miejskiego Ośrodka Kultury w Łazach na uroczystość ślubowania klas pierwszych
Godzina 12:00 - uroczysta Akademia z okazji 50 - lecia SZKOŁY
Godzina 13:00 zakończenie uroczystości (praktycznie skończyło się o 15:00)
Spotkania z zaproszonymi gośćmi, absolwentami, przyjaciółmi SZKOŁY.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w Galerii.


Czytaj więcej >>>
 


Strona 1 z 42