• Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki

Organizujemy różne szkolenia dla uczniów.      Stypendia PKP PLK.     Stypendia PKP Cargo Tabor.     Umowa z PKP Cargo.      Umowa z PKP Intercity.     Umowa z Lotniskiem Katowice Airport.     Współpraca z WKU w Będzinie.     Współpraca z Powiatową Komendą Policji.     Współpraca z Zakładem Karnym w Ciągowicach.     Współpraca z Powiatową Komendą Straży Pożarnej.

 

 INFORMACJA DYREKTORA SZKOŁY - REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/2025.

Dyrekcja Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach informuje o przedmiotach, które będą brane pod uwagę w rekrutacji do szkoły na rok szkolny 2024/2025 oraz o kierunkach kształcenia,  sprawdzianach, próbie sprawności fizycznej i prosi o zapoznanie się zainteresowanych kandydatów i ich opiekunów prawnych.

Informacja o przedmiotach uwzględnianych w rekrutacji na rok szkolny 2024/2025 i sprawdzianach --->>>

 

 REKRUTACJA 2024/2025  - FILM PROMOCYJNY.

Film promocyjny

PREZENTUJEMY FILM PROMOCYJNY NASZEJ SZKOŁY PRZEDSTAWIAJĄCY KIERUNKI KSZTAŁCENIA NA ROK SZKOLNY 2024/2025 - ZACHĘCAMY DO JEGO OBEJRZENIA:

Kierunki kształcenia to:

technik transportu kolejowego,

technik elektroenergetyk transportu szynowego.

LINK --->>> Film promocyjny

 

Zespół Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego w Łazach

   
   


 

 SPOTKANIA Z LITERATURĄ 2024.

Integracja 2023

SPOTKANIA Z LITERATURĄ.
W naszej szkole zakończył się trzydniowy cykl Spotkań z literaturą, gdzie młodzi twórcy prezentowali swoje dzieła.

 

 SEANS FILMOWY 2024.

Integracja 2023


Kino.
Uczniowie klasy 3b uczestniczyli we wzruszającym seansie filmowym "Sound of Freedom" dotykającym zagrożeń cywilizacyjnych. Film został oparty na faktach eksponując proceder handlu dziećmi.
Produkcja ma zwrócić uwagę na problem współczesnego niewolnictwa, a w szczególności handel nieletnimi.

Po seansie młodzież udała się do galerii sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury w Zawierciu oglądać ekspozycję szkła kryształowego z kolekcji muzealnych i prywatnych.


 

 WALENTYNKI 2024.

Integracja 2023

Walentynki w naszej szkole zagościły jak co roku. Uczniowie i nauczyciele doznali dnia tego uroku. Cóż jest większego, ważniejszego, wspanialszego?

Zapraszamy do fotorelacji.
 

 WYCIECZKA - DAMEL 2024.

Integracja 2023


Dnia 25 stycznia 2024r. uczniowie klasy 1CB i 2CB technikum o kierunku technik elektroenergetyk transportu szynowego uzyskali dostępną dla nielicznej grupy uczniów i szkół możliwość spojrzenia na funkcjonujący proces produkcji nowoczesnych silników i urządzeń elektrycznych budowy przeciwwybuchowej w Dąbrowskiej Fabryce Maszyn i Silników Elektrycznych ,,DAMEL".
Silniki te znajdują zastosowanie w napędach podziemnych maszyn i urządzeń górniczych, oraz w przemyśle chemicznym, hutniczym, energetycznym, kolejowym, cementowniach, stoczniach. Uczniowie zapoznali się także ze składanymi niemal od podstaw nowoczesnymi przemiennikami częstotliwości, które służą jako układy regulacji częstotliwości napięcia zasilającego silniki. Przemienniki częstotliwości są układami stosowanymi także w napędach nowoczesnych elektrowozów, które spotyka się na szlakach kolejowych.
Współczesne nowoczesne napędy to głównie silniki energooszczędne, które przy zasilaniu napięciem rzędu 3000V charakteryzują się mocami rzędu 1MW. Są to maszyny o wysokiej sprawności z magnesami trwałymi, zasilane z przemienników częstotliwości sterowane częstotliwościowo, momentowo, wektorowo. W trakcie wycieczki uczniowie zobaczyli także w jaki sposób maszyny są projektowane oraz poznali produkcję części składowych silników o mocy od kilku kilowatów do mocy rzędów wielu mega.
Kierownikiem wycieczki był : mgr inż. Paweł Saczyński, a opiekę sprawował inż. Ireneusz Żołna.

 


 

 WOŚP 2024.

Integracja 2023

Kolejny Wielki Finał WOŚP w Łazach. Uczniowie Zespołu Szkół im. prof. Romana Gostkowskiego ponownie włączyli się w tą akcję. Zbierali pieniądze kwestując z puszkami , prowadzili sprzedaż okolicznościowego szkła.

Zapraszamy do fotorelacji.
 

 FERIE 2024.

Integracja 2023


FERIE-FERIE-FERIE-FERIE-FERIE-FERIE-FERIE-FERIE--FERIE-FERIE-FERIE-FERIE-FERIE

 


 

 Podsumowanie projektu Erasmus+ - "Gostek w Europie".

Integracja 2023

W dniu 24 stycznia 2024 w Zespole Szkół im. profesora Romana Gostkowskiego w Łazach odbyło się uroczyste podsumowanie projektu Erasmus+ " Gostek w Europie" realizowanego w okresie 31.12.2020 - 30.12.2023r. we włoskiej miejscowości Martina Franca.
Uczestnikom poszczególnych mobilności zostały wręczone certyfikaty. Dyrekcji, opiekunom oraz koordynatorom projektu złożono podziękowania. Swoją obecnością zaszczyciła naszą uroczystość pani naczelnik wydziału edukacji powiatu zawierciańskiego Olga Szczygieł.
Spotkanie przebiegło w typowo włoskiej atmosferze, z włoską muzyką i poczęstunkiem. Młodzież i opiekunowie dzielili się wspomnieniami chwil spędzonych na praktykach we Włoszech.

Zapraszamy do fotorelacji.
 


Strona 1 z 63